Sıfır

Hayatın senin için ayarladığı randevudan habersiz, ‘’Bana bir şey olmaz!’’ der ve hızla gidersin ya dünyanın dikine…

Öyle gidiyorum işte!

Neyin peşindeyim, bilmiyorum! ‘’Her nerede değilsem, orada mutlu olacakmışım gibi geliyor’’ diyen Baudelaire gibi, sıkıştığım yerde bunaldım ve artık olmadığım yeri mi merak ediyorum?

Peponi!

Burada, ‘’hatalarıyla bütünlüğü yakalayabilen bir insan’’ olduğum duygusu hâkim. Hayatıma dair ne varsa bilindiğini, anlaşıldığımı ve en önemlisi yargılanmadığımı hissediyorum. Bu, kendimle barışık olma halimin en zirve noktası.

Burada Einstein var; Steve Jobs, Benjamin Button, Andy Warhol var… Yetmez! Anne ve babasına ‘’Sevmek yeter sandınız!’’ diyen büyüme sancıları içindeki genç var. V for Vendetta var, Fight Club var; Süveyda, Erhan, Bilge var. Ancak daha önemlisi sen varsın, ben varım, hepimiz varız. Hâlâ yetmedi mi? O zaman sevgilin var, kardeşin var, annen baban var.

Gören gözlere, duyan kulaklara, dokunan tenlere…

Sıfır!

‘’Bir ömre birden çok hayat sığar’’ diyen hepimize.

sifir11 300x300 - Sıfır

‘’Gerçeğin olduğu yerde huzur vardır.’’ Sizler için incelediğimiz ‘’SIFIR’’ isimli eseri, okunacak listenize dahil etmenizi öneriyoruz. Büyürken çektiğimiz tüm sıkıntılar. İşte bu kitapta asıl gerçeklere değinilmiş. Tunç Kılınç, size siz olduğunuz için yaklaşıyor…

Kıyaslanıyoruz, hiçbir halta yaramayan insanlarla. Aldığımız sınav notlarıyla yargılanıyoruz, yaptığımız hiçbir şeyin önemi yok. Hayalimiz, hayaliniz… ‘’Sen kimsin ki hayal kuruyorsun?’’ diye üzerimizde uygulanan baskılardan dolayı hayallerimizden vazgeçiyoruz. Hep başkalarının dediklerine koştuk, yaptığımız şeylerin üzerimizde ne kadar pozitif enerji bıraktığını hiç analiz etmedik. ‘’Belki ne için yaşadığımızın bile farkında değiliz!’’ derken işte bu kitap elinden tutuyor senin. Diyor ya zaten, sen varsın, ben varım, hepimiz varız! Bu eseri okuduktan sonra kendine olan değerin artacak. Kim olduğunun, ne için burada olduğunun, en önemlisi ne için yaşamadığının farkına varacaksın!

‘’ Hayaller masal değildir’’

sifir 300x156 - Sıfır

Büyürken çektiğiniz o sancıları unutmayın! İçinde de kaybolmayın, kendinizi bilin. Bu dünya yeteri kadar dolu, kendini bilmez insanlarla… Siz kendinize bir kıyak yapın! Güldürün yüzünüzü, hayalinizi yaşayın. Kendi fikrinize aşık olun!

Kimsenin hakkı yok, geçmişinde kendi yapamadıklarını sizin üzerinizde denemeye! Daha dün doğduk hatırla, bugün büyüdük, yarın öleceğiz.

Elinizden fazlası gelmiyor, tamam! O zaman ne olur huzur verin, akıl değil. Akıl sizin aklınız, yaşamsa benim.

TUNÇ KILINÇ

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir