Selena Gomez

Selena Marie Gomez, Grand Prairie, Texas ABD’li oyuncu ve şarkıcı. En iyi bilinen rolü Waverly Büyücüleri adlı Disney Channel orijinal dizisindeki Alex Russo karakteridir. Yaşıtı olan diğer ünlü gençlere göre hayatına çok dikkat etmekte ve kariyerinde başarılı adımlar atmaktadır. Mandy Cornett ve Ricordo Gomez’in kızı olarak, 22 Temmuz 1992 yılında doğmuştur. Annesi Mandy, Selena’yı 16 yaşındayken dünyaya getirdi. Selena’nın doğumundan beş yıl sonra annesi ve babası boşandı. On yıl sonra annesi, Brian Teefy ile evlendi. Annesi, Dallas’ta yerel bir tiyatroda oyunculuk yapıyordu. Selena’nın oyunculuk yeteneği buradan gelmektedir. Texas’da bir ajans tarafından keşfedilerek 2001 yılında ‘’Barney&Friends’te Giana’’ adlı karakteri canlandırmıştır. 2003 yılında ‘’Spy Kids 3D-Game Over’’ filminde küçük bir rol canlandırmıştır. 2005 yılında Selena Gomez ‘’Walker, Texas Ranger Trial by Fire’’ filminde Julie karakterini canlandırmıştır. 2006 yılında ise ‘’Brain Zapped’’ filminde rol almıştır. Disney Channel dizilerinde boy gösteren Selena, ‘’The Suit Life of Zack and Cody’’ dizisinde Gwen karakterini canlandırmıştır.

Selena Gomez 300x169 - Selena Gomez

Disney Channel dizisi olan ‘’Hannah Montana’’ dizisinde Mikayla rolünü canlandırmıştır. 2007’de ekranlara sunulan, Waverly Büyücüleri’nde başrol oynayarak Alex Russo karakterini canlandırmıştır. Böylece Disney ailesinde sağlam bir yer kazanmıştır. 2009 yılında çıkan ‘’Kiss and Tell’’ albümü ile ününe ün katan Selena 2010 yılında tasarımcılığa başlayarak yeni bir dalda başarı göstermeye adım atmış bulunmaktadır. Gomez, Selena Gomez & the Scene adlı pop grubunun kurucusu ve solistidir. ‘’Kiss & Tell’’, ‘’A Year Without Rain’’ ve ‘’When The Sun Goes Down’’ adlı üç tane RIAA Altın sertifikalı albümü çıkartan grup, Nisan ayı itibarıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde 1.354.000 tane albüm satışı yaptı. Ayrıca Gomez, Hollywood Records ile kayıt anlaşması imzaladıktan sonra Tinker Bell, Another Cinderella Story ve Wizards of Waverly Place gibi filmlerin müziklerine katkıda bulundu. 2008 yılında Selena Gomez, UNICEF İyi Niyet Elçisi olarak atandı ve dünyanın en genç UNICEF iyi niyet elçisi unvanını aldı. 2012 yılında Spring Breakers adlı gençlik filminde James Franco gibi isimlerle oyunculuk yaptı. Getaway filminde Ethan Hawke ile başrolü paylaştı 2011 yılında The Scene ile yayınladığı ‘’When The Sun Goes Down’’ adlı 3 albümünün ardından Nisan 2013’te 4. stüdyo ve ilk solo albümünün habercisi ‘’Come&Get It’’ şarkısını yayınlamıştır. Ayrıca bu şarkı Gomez’in, ilk liste başarısını da beraberinde getirmiştir. 3 ay gibi bir süre ardından 2. tekli ‘’Slow Down’’ı yayınlamıştır. İlk tekli kadar olmasa da bu tekli de hit olmayı başarabilmiştir. 2013 yılında Haziran ayında Gracie Elliot Teefey adında, 2014 yılının Haziran ayında ise Victoria Gomez adında kardeşi olmuştur. Doğum gününden bir gün önce, 21 Temmuz 2013’te, ‘’Stars Dance’’ adını verdiği ilk solo albümünü yayınlamıştır. Albüm kısa süre içerisinde iTunes’ta ilk sıraya yerleşmiştir. Diğer hit albümü Kiss&Tell’deki en iyi parçalar Tell Me Something I Don’t Know ve Naturally’dir. Ayrıca Tell Me Something I Don’t Know parçası, Another Cindirella Story’nin soundtrack şarkısıdır. 

selena gomez 1920x1080 hd 2017 6932 300x169 - Selena Gomez

Sizler için bir çok başarılı ismin başarı hikayelerini yazıyoruz. Buradaki amaç, bu hikayeleri görüp şaşırmak değil. Buradaki asıl amaç, bir gün sizin de başarı hikayenizin yazılabileceğini kanıtlamak. Selena Gomez, başına gelen her kötü olaydan bir ders çıkarmış ve kendini hep sevmeye devam etmiştir. Gomez’in felsefesine göre, kendini sevmeyen insanların başkalarını sevebilme olasılığı yok. Anlamlı bir hayat ve rahat bir nefes almak, iyi bir insan olmaktan geçer. Başarı ise, çalışmak ve azim göstermekten gelir. Kendinize inanın, kendinizi sevin! Sevdiğiniz işler üzerinde çalışın, adınızı kimse duymasa bile geldiğiniz noktanın değerini bilin. “En nihayetinde sevdiğim işi yapıyorum ve mutluyum” demeyi unutmayın! Sabırlı olmayı elden bırakmayın! Çünkü bir gün geçmişe baktığınızda güzel şeyler hatırlayacaksınız…

Şimdi sadece şunu düşünün: Geçmişe baktığınızda güzel olarak hatırlanacak hiçbir şeyiniz olmasaydı, ne hissederdiniz?

Sizler için seçtiğim, bu gibi başarı hikayeleri için tıklayın! #1 #2 #3 #4

Yazan: Tolga Akman

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir