Rihanna

“Rihanna” sahne adı ile bilinen Robyn Rihanna Fenty, 20 Şubat 1988 yılında Barbados’un Saint Michael bölgesinde doğmuştur. Babası Ronald Fenty ve annesi Monice Fenty çiftinin en büyük kızları olarak dünyaya geldi. Rorrey ve Rajad adında iki erkek kardeşi vardır. İlkokulu kendi ülkesinde, Charles F. Broome Memorial Okulu’nda tamamladı. Çocukluğu Barbados’da bulunan bir Karayip Adasında sade bir ada kızı olarak geçti. Babasının kokain bağımlılığından dolayı anne-babası boşandı ve bu süreçte büyük sıkıntılar çekti. Rihanna, ailesi boşandığında henüz 14 yaşındaydı. Combermere Dil Okuluna gitti. 2004 yılında Miss Combermere güzellik yarışmasında birinci oldu ve ‘’Combermere Okulu’nun Renkleri’’ gösterisinde sahne alarak Mariah Carey’in ‘’Hero’’ adlı şarkısını seslendirdi. Barbados’da eşiyle birlikte tatil yapan Amerikalı müzik yapımcısı Evan Rogers ile 15 yaşındayken, bir arkadaşının aracılığı ile tanışan Rihanna, müzik kariyeri konusunda ilk büyük adımı atmış oldu.

tumblr static tumblr static  640 300x169 - Rihanna

Başarılı yapımcı Evan Rogers ve ortağı Carl Sturken, Rihanna’nın ilk kayıtlarına destek olma kararı verdi. Amerika’da gerçekleşen örnek kayıtlar, çok sayıda kayıt şirketine gönderildi. Söz konusu kayıtlardan biri ise Jay-Z’ye ulaştırılmıştı. Jay-Z, Rihanna’yı, sözleşmesine imza atacağı ilk şirket olan Def Jam Records’la bir araya getirdi. Rihanna 2005 yılında Amerika’ya, New York’a taşındı.

Rihanna, albümünde bulunan birçok parçayı kendi yazdı ve bu nedenle yetenekli bir söz-müzik yazarı olduğu kanıtlanmış oldu. Herkesin kendisine göre bir yaşantısı vardır, kimi buna kötü der ve yerinde sayar kimi de kötü olsa bile elbet bir gün büyüyeceğine inanır. Tıpkı küçük bir ülkenin küçük bir adasında büyüyen ‘’Rihanna’’ gibi! 2005 tarihinde ilk albümü olan Music of the Sun’ı çıkaran şarkıcı albümde yer alan şarkılar ile listelerde ilk sıralara yükselmiştir. Sonraki dönem çıkardığı Good Girl Gone Bad albümü ile tarzını değiştiren Rihanna Umbrella, Shut Up and Drive, Don’t Stop the Music, Take a Bow ve Disturbia gibi önemli şarkılara imza atmış ve Grammy Ödülünü kazanmıştır. 2009 yılında dördüncü albümü olan Rated R’ı çıkaran şarkıcı dünya genelinde milyonlarca satış rakamına ulaşmıştır. Bu başarı Rihanna’nın kendine olan inancından ve “hayat yaşamaya değer” sözlerinden geliyor. O küçük bir ada ülkesinden çıkmış bir dünya yıldızı!

Sizler için hazırladığımız 10 adet Rihanna sözü!

rihanna landscape 2015 300x200 - Rihanna

‘’Seni ölü gibi hissettirecek şeylerden uzaklaş, hayat yaşamaya değer!’’

‘’Yarın yine aynı kişi olacağım, hala ne yapmak istiyorsam onu yapacağım.’’

‘’Bir doğruyla canımı yak, ama beni bir yalanla rahatlatma.’’

“Ben sadece benim. Değişmek için bir sebep hissetmiyorum.”

“Bazen insanlar bana bakıyor ve tek gördükleri para oluyor. Bense kendime bakınca sanat görüyorum.”

maxresdefault15 600x300 300x150 - Rihanna

“Bir kapı kapandığında iki seçeneğiniz vardır: Vazgeçmek ya da devam etmek. Kapıları yüzünüze kapatmalarına izin verin ya da onlara yanıldıklarını kanıtlayın.”

 “Kim için ve kimi memnun etmek için yaşadığını fark ederse pek çok insan gerçekten yaşamaya başlayacak. Hayatıma dönüp baktığımda keyif aldım ve yalnızca kendim için yaşadım diyebileceğim.”

“Benim için kim olduğumu bilmek çok önemli çünkü insanların beni bilmesinin imkanı yok.”

“Yaptıklarımı başkalarının tepkileri için yapmıyorum. Sadece hayatımı yaşıyorum.”

“Belki herkes için yeterince iyi olamayacaksınız ancak biri için her zaman en iyisi siz olacaksınız.”

Göz atmanızı önerdiğim diğer 2 başarılı insan hakkındaki yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz. #1 #2

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir