Nereden Başlamalıyım Sorusuna Verilecek 3 Cevap

Evet, hepimiz uslu çocuklarız. Çılgın uslu çocuklar. Başaracağını ve hayallerine ulaşabileceğini düşünecek kadar çılgın olanlar.

Usluyuz çünkü hayallerimize olan yolculuğumuzda ne gerekiyorsa yapacak kadar çalışkanız.

Çılgınız çünkü %1’lik dilime girmeyi düşünüyoruz, ve bunu hak ettiğimizi biliyoruz.

Akıllısınız çünkü şu an bu yazıyı okuyorsunuz. Hayallerinize ulaşmak için belirli bir bilgi birikimine sahip olmanız gerektiğini biliyorsunuz ve bizim gibi kaynaklardan motivasyon ve bilgi ihtiyacınızı karşılıyorsunuz.

Ama teori bir yere kadar.

Hepinizin kafasında bir soru işareti var; pratik olarak nereden başlamalıyım?

3 adımda bu konuyu inceleyeceğim. Umarım bundan sonra kafanızda böyle bir soru işareti kalmaz.

1- Network

networking - Nereden Başlamalıyım Sorusuna Verilecek 3 Cevap

Öncelikle şu çevrenize bir çeki düzen verin. Hayatınızda olması gereken tek insan tipini merak ediyorsanız buradaki yazımı okuyabilirsiniz.

İçinizde muhteşem bir güç var ve tek başınıza harikalar yaratabilirsiniz. Fakat çevre de başarı yolunda oldukça önemli bir faktördür. Her şeyi bir kenara bırakın, çevrenizde bulundurduğunuz kişiler bir süre sonra sizin de benzeyeceğiniz kişilerdir. Enerji bulaşıcıdır ve çevrenizde sürekli canı sıkılan, boş işlerle uğraşan ve hiçbir üretkenliği olmayan insanlar varsa siz de onlardan etkileneceksinizdir. Belki bu tür insanlarla arkadaşlık bağınız kuvvetlidir fakat üzgünüm, hayalleriniz için biraz acımasız olmak zorundasınız.

Seminerlere, uygulamalara ve konferanslara katılın. Kulüplere kaydolun. Girişimcilikle ilgili hangi kurs varsa gidin. Etrafınıza girişimci insanlar toplayın. Bu şekilde, “akşam ne yapsak acaba” diye boş boş düşünen arkadaşlarınızdan ziyade “bir ay içinde 100 bin tl kazanmak için ne yapsak acaba” diyen arkadaşlarınız olacak. Çevrenizi her zaman genişletin ve size bir fayda sağlamayacak insanları çemberinize almayın.

2- Yetenek

How%20to%20win%20the%20war%20for%20talent%20 %20EliteBusinessMagazine.co.uk 5ec1173a834500066184e7c818b91228 - Nereden Başlamalıyım Sorusuna Verilecek 3 Cevap

Bu konuda belirli bir yaşın altındaki okuyucular çok şanslılar, çünkü onlar daha akademik eğitimlerini bile almamış durumdalar. Yeteneklerinizin peşinden gitmezseniz asla başarılı olamayacaksınız. Çünkü başarılı olmanın tek yolu içinizdeki cevheri takip etmektir. Süperinsan kitabında bunun üzerinde fazlaca durdum, kitabım yayınlandığında çok daha iyi anlayacaksınız bu konuyu. Fakat şimdilik şunu söyleyebilirim, nefret ettiğiniz işlerde çalışmak sizi sıradan bir insan olarak gömülen bireylere çevirir. Nefret ettiğiniz bir işte çalışıyor olsanız bile bunu bir amaç uğruna yapmalı ve bir süre sonra yeteneklerinize paralel bir işe geçmelisiniz. Ya da bir şekilde kendi işinizi kurmalısınız. Unutmayın, sevdiğiniz bir işte çalışırsanız aslında hayatınız boyunca çalışmış bile sayılmazsınız. Bu size terapi gibi gelir.

3- Hamle

15.06. Running Stamina 1 800x510 - Nereden Başlamalıyım Sorusuna Verilecek 3 Cevap

Artık ayağa kalkma zamanı. Teori ne kadar önemliyse pratik de en az onun kadar önemlidir. 500 sayfalık bir kitap okuyun ve onu hayatınıza uyarlamayın; PUFF! O kitabı okumamış sayılırsınız ve o kitabı okuduğunuz zaman zarfı da tamamen kayıptır. Öğrenip uygulamamak, aslında öğrenmemektir. Okuduğunuz, izlediğiniz her ne varsa dersler çıkarın ve onu hayatınızda mutlaka uygulayın. Çünkü çok fazla şey öğreniyoruz ve beynimizde tutulan bilgi sayısı sınırlı. Peki beyin hangi bilginin kalıp hangisinin gideceğine nasıl karar veriyor? Pratikle. Denenmiş ve fayda sağlanmış bilgileri depolarken hiç denenmemiş ve ne olduğu görülmemiş bilgileri hafızadan siler beyin. Bu yüzden öğrendiklerinizi uygulamazsanız, bir süre sonra zaten hafızanızdan silinecektir.

Örneğin insanlarla bağ kurma konusunda bir kitap okuduysanız, altını çizdiğiniz yerleri hayatınızda uygulamaya başlayın ve en az 21 gün ayırın. Eğer bu süreyi ayıramayacaksanız o kitabı hiç okumayın daha iyi.

Unutmayın ki plansız bir eylem ne kadar boş ve gereksiz ise, eyleme dökülmemiş bir planlar yığını da bir o kadar boş ve gereksizdir.

Başlayamama gibi bir problem yaşadın mı? Eğer yaşadıysan bu makale sana faydalı oldu mu? Ve aklında başka bir soru kaldı ise, yorum kısmında belirtebilirsin.

👑 Kitabım Süperinsan’ı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz 👑

KategoriEtiketler

Bu yazı için 5 yorum var;

  1. Agirlik calisiyorum başka hic bisey yapmiyorum tek sevdigim is bu bu yolda hic kimseyi takmiyorum ve hedeflerime cok inancim var

    1. O zaman böyle bir problem yaşamıyorsun 👊🏻 Nice başarılara

  2. 29 yaşındayım. hizmet söktöründe ünv de okuduğum bölümle ılgılı çalışma hayatım oldu ve aynı branşta işyerimi açtım 3 yıldır da faaliyetteyim ama çok başarılı olduğum yüksek karlar elde ettiğim bi sektör değil. tamamen pazarlamaya odaklı bir sektör son zamanlarda da bu benim gerçekten yapmak stediğim bir işmi ? sorusunu çok soruyorum. uzun zamndır kafam çok karışık, intrette bu siteyi buldum ve yardımcı olabileceğinizi düşünerek yazıyorum. sizce ne yapmalıyım.

    1. Eğer çok fazla kâr ettiğinizi düşünmüyorsanız, severek yaptığınız bir iş de değilse yeni kapılar denemenizi tavsiye ederim

  3. Dans ediyorum ve spor yapıyorum ben genelde herşeyi yarım bırakan bir insanım hayatım yenilgilerle dolu işin en güzel tarafı her zaman bir umudum var yarım kalan hedeflerime daha sıkı sarılarak devam ediyorum sanırım benim kendime verdiğim son şans. Başarıdan başka bir çarem olmayacak👍🏻😇

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir