Nedir Bu Alfa Erkeği?

Alfa erkeğini kısaca tanımlamamız gerekirse, toplum içinde baskın özellikleri olan erkektir diyebiliriz. Son dönemlerde bayağı bir moda oldu bu “alfa erkeği” tabiri. Dolayısıyla her tarafta doğru ve yanlış bilginin yoğunluğu da giderek arttı. Kimine göre alfa erkeği doğulur, sonradan alfa erkeği olamazsınız. Kimine göre sıkı bir çalışmayla siz de alfa erkeği olabilirsiniz. Bu konuda bir yorumumuz yok, yazıda sadece alfa erkeğini alfa erkeği yapan başlıca özelliklere değineceğiz.

Alfa erkeği tanımı aslında yeni değildir ve sadece insanlara özgü de değildir. Maymunlarda, aslanlarda, kurtlarda ve diğer bir çok hayvan türünde de alfa erkekler vardır ve sürü içerisinde baskın özellikler gösterirler. Fakat hepsinde benzer özellikler vardır. Bu yazıda alfa erkeğini diğerlerinden daha öne çıkaran birkaç özellikten bahsedeceğiz.

1- Yüksek Testosteron

Screen Shot 2016 01 26 at 16.14.03 - Nedir Bu Alfa Erkeği?

Alfa erkeğinin kesinlikle en büyük belirtisi yüksek testosteron seviyeleridir. Buna bağlı olarak alfa erkekleri diğerlerine göre daha kaslı bir vücuda sahip olurlar, ses tonları daha nettir, hırs ve motivasyon seviyeleri yüksektir, daha yüksek libidoya ve daha iyi dış görünüşe sahiptirler.

2- Estetik

dca2a62ead9e3918731e868874832ad7 - Nedir Bu Alfa Erkeği?

Alfa erkekleri çirkin ya da yakışıklı olabilirler, fakat hepsi de iyi görünüme sahiptirler. Bunun için modaya uygun giyinirler. Dış görünüşlerine önem verirler ve bu kendilerine olan saygının bir göstergesidir.

3- Özgüven

dondraper 600x330 - Nedir Bu Alfa Erkeği?

Bir alfa erkeği kendine güven konusunda asla sorun yaşamaz. Alfa erkeği kendisi için doğru olan neyse her zaman onu yapar ve toplumun bunu onaylamasına ihtiyaç duymaz, kendi verdiği kararların en doğrusu olduğunu bildiği için de kendine güveni sonsuzdur.

4- Odak Noktası

men tan   2 - Nedir Bu Alfa Erkeği?

Alfa erkeği girdiği her ortamda topluluğun hakimidir. Yüksek testosteron seviyesi sayesinde gösterdiği baskın tavırları, ses tonu, jest ve mimikleri ister istemez kendisini ortamın odak noktası yapar. Bir ortamda ağzının içine bakılan kişi her zaman alfa erkeğidir. Sohbetin gidişatını değiştirir, konuları belirler ve topluluğu yönlendirir. Bunların hepsini bilinçsiz olarak yapabilir.

5- Espri Anlayışı ve Zeka

OMGVIS0182 4 - Nedir Bu Alfa Erkeği?

İyi bir espri anlayışı, hiç şüphesiz yüksek zeka göstergesidir. Alfa erkekleri zekidirler. İnce espriler yaparlar ve mizah yetenekleri güçlüdür. Etrafında bulunan insanları güldürmekte hiç zorlanmazlar çünkü tespit yetenekleri iyidir ve çoğunluğun göremediğini gördükleri için bunu mizaha yansıtmaları olumlu tepkiler doğurur.

6- İletişim Yeteneği

how to get a girlfriend with your communication skills - Nedir Bu Alfa Erkeği?

Alfa erkeği yüksek zekasını iletişim yeteneğine de yansıtır. Alfa erkekleri insanlarla etkili iletişim kurmakta zorlanmazlar ve sosyal zekaları yüksektir. Kadın erkek farketmeksizin karşısındaki insanla rahatça iletişim kurabilir ve onu etkileyebilir. Bir alfa erkeği gözünüzün içine bakarak düşüncelerini tane tane söyleyebilir ve siz onu sadece dinlersiniz. Hitap yetenekleri yüksektir ve kendilerini kasmadan düşüncelerini rahatça aktarabilir, sizi de rahatlatabilirler.

7- Entelektüel Bilgi

clark kent 105833 - Nedir Bu Alfa Erkeği?

Kafası boş alfa erkeği yoktur. Alfa erkeğinin mutlaka hobileri vardır ve bunlar hakkında sağlam bilgilere sahiptir. Bunun dışında dünyaya gözlerini kapamazlar. Entelektüel bilgi birikimleri hayli fazladır ve bir konuşmada geniş bir yelpazeden her konuya yorum yapabilirler.

8- Hayaller

caspost com dreaming man 610x300 - Nedir Bu Alfa Erkeği?

Bir alfa erkeği boşa yaşamaz. Bu dünyada gelmek istediği yer ve hedefleri mutlaka vardır. Bunun için de sürekli çalışır. Yapısı gereği elde etmesi gereken yüksek bir toplumsal rütbe vardır ve bunun bilincindedir, bu yüzden de kendini daha düşüğüne asla layık görmez. Hiçbir alfa erkeği düşük bir toplumsal statüye sahip değildir. Bu özellikle aslanlarda ve kurtlarda da görülebilen bir özelliktir. İnsanlarda da durum böyledir. Alfa erkeği, ait olduğu yere ulaşana kadar bıkmak usanmak bilmeden çalışır ve sonunda istediklerini elde eder.

👑 Kitabım Süperinsan’ı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz 👑

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir