Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film#4

Hayat zor, hayat sıkıcı, hayat yorucu… Bazı zamanlar günlerimiz pek güzel geçmez. İş hayatımız, okul hayatımız veya özel hayatımızda yaşadığımız bazı şeyler motivasyonumuza kötü yönde etki eder. Böyle günlerde hem stresimizi azaltacak hem de motivasyonumuzu körükleyecek bazı filmler ararız. Bu listemde tam da ihtiyacınız olduğunu düşündüğüm filmleri bir araya getirdim. Ayrıca bu serimin önceden yayınladığım yazılarına henüz bakmadıysanız, bu makalelere #1, #2, #3 tıklayarak göz atabilirsiniz. Tavsiye ettiğim filmleri izlediyseniz, beğendiyseniz veya yorumlarınız, önerileriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Whiplash

1200x630bb - Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film#4

Prestijli müzik okulu Shaffer’da birinci sınıfta okuyan 19 yaşındaki Andrew Neiman, hırslı bir davulcudur ve günün birinde efsaneler arasına girmeyi hayal etmektedir. Buranın en önemli orkestrasının şefi ise Terrence Fletcher adında, oldukça katı eğitim prensipleri uygulayan bir müzisyendir. Günün birinde Neiman’ın yeteneği Fletcher tarafından fark edilir ve okulun ana orkestrasına alınır. Fletcher’ın gözüne girebilmek için çok yoğun bir çalışma sergileyen, ailesini ve özel hayatını bile bir kenara atan Neiman ile Fletcher’ın arasında tansiyonu hiç düşmeyecek bir öğretmen-öğrenci ilişkisi başlayacaktır.

Good Will Hunting (Can Dostum)

MV5BOTI0MzcxMTYtZDVkMy00NjY1LTgyMTYtZmUxN2M3NmQ2NWJhXkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@. V1 SY1000 CR0,0,655,1000 AL  - Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film#4

Will, bir üniversitede hademelik yapan süper zeki bir gençtir. Will, bir türlü sokak kavgalarından kendini alıkoyamaz ve başı derde girer. Hapishaneye düşmek üzere olan Will’i bu durumdan kurtarabilecek tek kişi onun yeteneklerini fark eden, okulun profesörlerinden Sean McGuire’dır. Aralarında bir anlaşma yaparlar ve bu zamanla çok özel bir dostluğa doğru yol alırlar. Bu dostluk sayesinde Will kendini tanıyacak ve hayatına harika bir şekilde etki edecektir.

The Pursuit of Happyness (Umudunu Kaybetme)

The Pursuit of Happyness Poster - Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film#4

Chris Gardner iki yakasını bir araya getirmeye çalışan bir aile babasıdır. Ailesini ayakta tutmak için cesurca çabalamasına rağmen, beş yaşındaki oğlu Christopher’ın annesi maddi zorlukların yarattığı sürekli baskı altında direncini kaybetmek üzeredir. Artık dayanamayacağını anlayınca, istemeye istemeye evi terk eder. Artık bekar bir baba olan Chris, yılmadan, bildiği tüm satış becerilerini kullanarak daha iyi kazandıran bir işin peşine düşer. Prestijli bir borsa şirketinde stajyerlik bulur ve ücret almasa da programın sonunda iş ve parlak bir gelecek elde edeceğini umarak kabul eder. Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet; geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar. Çektiği sıkıntılara rağmen, Chris, babalık görevini sevgi ve özenle yerine getirmeye devam eder ve oğlunun kendisine karşı duyduğu sevgi ve güveni, karşısına çıkan engelleri aşmak için kullanır.

The Shawsank Redemption (Esaretin Bedeli)

Shawshank Redemption - Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film#4

Genç ve başarılı bir bankacı olan Andy Dufresne, eşini ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir. Burada başta Red olmak üzere yeni arkadaşlar edinir. Hapishane yaşamına uyum sağlamaya çalışırken diğer yandan da bilgisi ve kültürüyle etrafındaki insanları etkilemeyi başaracaktır.

Listem şimdilik bu kadar. Kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda kitapların yararı da yok sayılamaz. Buraya tıklayarak size önerdiğimiz kitaplara da göz atabilirsiniz.

Yazan: Mehmet Ali Yücel

 

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir