Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film #3

Sizler için iş hayatınızın monotonluğu ve yorgunluğunun üzerine size hem motivasyon sağlayacak hem de psikolojik açıdan iyi gelebilecek filmleri bir araya topladım. Hala önceki film tavsiyelerimize bakmadıysanız #1 ve #2 olmak üzere tıklayarak göz atabilirsiniz.

Fight Club (Dövüş Kulübü)

kinopoisk.ru Fight Club 1676780 - Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film #3

Oregon Üniversitesi’nde yüksek lisansını yapan Chuck Palanhiuk’un uzak olmayan bir gelecekte geçen ve kafası karışık genç bir erkeği konu alan romanından yola çıkılarak çekilen Fight Club’da filmin baş rolü, ünlü bir otomobil firmasında iyi bir işe sahiptir. Tek düze yaşamı kronik uykusuzluk sorunuyla çekilmez bir hale gelmiştir. Ailesi ve yakın bir arkadaşı olmayan Jack, doktorunun tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi grubuna katılır. Bu toplantılar esnasında Marla’yla tanışır. O da genç adam gibi hasta olmadığı halde grubun toplantılarına katılmaktadır. Jack’in ve Marla’nın çabaları tüketici kültürünün anlamsızlığına karşı bir duruştur adeta: kariyer sahibi ama yalnız insanların bir tepkisi. Jack’ın jenerasyonu ölü bir jenerasyondur. Bir yolculuk sonrası evinin yanmış olduğunu gördüğünde arayabileceği tek kişinin yolculuk sırasında tanıştığı sabun satıcısı Tyler Durden olması da adeta bunun bir kanıtıdır. İçilen birkaç biranın ardından park yerinde Tyler, kahramanımızı kendine vurması için kışkırtacaktır. Aralarında başlayan bu kavga Jack’in hayatını değiştirecektir. Bir süre sonra Jack, Tyler’ın yanına taşınır. Tyler’ın liderliğinde bir dövüş kulübünün kuruluşuyla bu kulüpte sayıları elliyi aşmamak kaydıyla genç erkekler birbirleriyle dövüşmeye başlayacaklardır. Kısa sürede popüler hale gelen kulüp ve Tyler Durden, hızlı bir şekilde bu ölü jenerasyonun ayaklanışı haline gelir.

Dead Poets Society (Ölü Ozanlar Derneği)

fullhd olu ozanlar dernegi turkce dublaj izle hd 720p - Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film #3

50’lerin Welton Akademisi, ciddi, disiplinli ve akademik çevrelerde saygınlığı yüksek olan bir okuldur. Okul yönetiminin muhafazakar ve Ortodoks tavırları okulu öğrenciler için sıkıcı ve bunaltıcı bir hale getirmektedir. Fakat yeni İngilizce öğretmeni John Keating’in okula atanmasıyla çok şey değişecektir. Tam anlamıyla öğrencilerin hayat ve hayalleri hakkında bilinçlenmesinin öyküsüdür bu film.

Creed (Efsanenin Doğuşu: Creed)

creed whv keyart - Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film #3

Eski boksör Apollo Creed’in evlilik dışı bir ilişkiden doğan çocuğu olan Donnie annesinin ölümünün ardından Creed’in dul eşi tarafından himaye altına alınır ve zengin bir ailede rahat bir şekilde büyür. Ancak o, bu hayatı reddederek boksör olma hayallerine kapılır ve kendisini yetiştirmesi için Rocky Balboa’nın peşine düşer. Bütün hayatı boyunca bir hata olarak tanımlanan bir adamın kendini bulma savaşının tam anlamıyla müthiş öyküsü bu film. Ayrıca konusuyla da, efsaneleşen Rocky serisinin devamı niteliğinde.

Straight Outta Compton

m2218533 - Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film #3

80’lerin ortasında Kaliforniya – Compton sokaklarından doğan bir grup olan NWA’in müzikleri ve yaşamlarıyla pop kültürüne karşı yaptıkları devrimin hikayesi. Sokaklarda yetişen, vasat görülen ve mütevazi yaşamlardan rap müzik kültürünün en tepesine yerleşen grubun hikayesi. Ayrıca rap kültürünün en iyileri arasında sayılan Dr. Dre, Ice Cube, Eazy-E ve Tupac gibi sanatçıların hayat hikayelerini barındıran müziği ve motivasyonu bol harika bir film.

Siz de öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Film serisinin dördüncü makalesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazan: Mehmet Ali Yücel

KategoriEtiketler

Bu yazı için bir yorum var;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir