Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film #2

Yoğun bir çalışma temposundasınız. Fazlasıyla yorgunsunuz. İşlerden biraz da olsa kafanızı dağıtmak fakat bir yandan da amacınızın dışına çıkmamak istiyorsunuz. Motivasyonunuzu körükleyecek, düşüncelerinizi açacak bir film izlemek istiyorsunuz fakat hangi filmi izleyeceksiniz? Bu yazımda sizlerle hem kendinizi geliştirecek hem de motivasyonunuzu körükleyecek dört film paylaşacağım. Henüz serinin ilk listesine bakmadıysanız buraya tıklayarak onlara da göz atabilirsiniz. 

The Intern (Stajyer)

215604 - Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film #2

 70 yaşında dul bir emekli olan Ben Whittaker hala yapabileceği birşeyler olduğunu göstermek için genç ve güzel Jules Ostin tarafından kurulmuş bir moda sitesine kıdemli stajyer olarak katılır. Emekliliğinden sonra bir sürü hobi denemiş fakat ne olursa olsun bunların hiçbiri onu iş hayatı kadar tatmin etmemiştir. Tam büyük bir arayış sırasındayken yükselişte olan bir şirketin yaşlılar için açtığı stajyer programını görür ve teknolojiyle fazlasıyla içli dışlı olan bir şirkete bu konuda çok az fikri olmasına rağmen kendini geliştirebileceğinden emin bir şekilde başvurur. Herkesin ilgisini çeken Benjamin işi kazanır ve yaşına, az bilgisine rağmen mükemmel bir azim göstererek şirkette sağlam bir yer edinir. Ayrıca markalaşma, girişimcilik, şirket yönetimi dışında özel hayat hakkında da bize fazlasıyla ders veren bu film harika bir Robert De Niro klasiği. Filmin sloganı olan “tecrübe asla eskimez” bile çalışma hayatı için tam bir ders niteliğinde. 

Moneyball (Kazanma Sanatı) 

a3579 - Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film #2

Gazeteci-yazar Michael Lewis’in Oakland A beyzbol takımının gerçek öyküsünü anlatan aynı isimli kitabından uyarlanan, Oakland Athletics beysbol takımının genel menajeri Billy Beane ve onun zorluklara rağmen mücadele edip modern analitik yöntemlerle takımına başarı kazandırması üzerine kurulu film, stratejinin ve disiplinin kazanma yolundaki önemini vurgulayan harika bir yapıt.

Tamam Mıyız?

21045756 20131001204521889 - Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film #2

Temmuz hem aile hayatında hem de özel hayatında fazlasıyla başarısız olmuş bir sanatçı. İhsan ise kolları ve bacakları olmayan doğuştan engelli genç bir çocuk. İkisi de çeşitli nedenlerden dolayı hayatlarından nefret ediyor hatta İhsan fazlasıyla ölümü düşünüyordur. Fakat kader bir şekilde ikisinin yolunu kesiştirir ve dostlukları kendilerini yenileme ve ayağa kalkma konusunda ikisine de ilham olur. Bu iki dostun hikayesinin eğer kendinizi depresif hissediyorsanız size çok iyi geleceğine, kendinizi bulmanıza yardımcı olacağına eminim. 

Silver Linings Playbook (Umut Işığım)

20392248 - Motivasyonunuzu Körükleyecek 4 Film #2

Pat Solotano her zaman bardağın dolu tarafına bakan, “her şeyde bir hayır vardır” sözüne inanan bir adamdır. Karısı kendisini başka bir adam için terk ettikten sonra akıl hastanesinde kalan Pat, karısını geri kazanmaya ve hayatını yeniden düzene sokmaya kararlıdır. Moralinin bozulmasına asla izin vermemeye çalışan Pat, anne babasının yanına taşınır ve kendisini karısının istediği türden bir adam olmaya çalışmaya adar. Ancak bu zor bir mücadeledir. Ta ki hayatı istediği gibi gitmeyen güzel bir genç kadın olan Tiffany ile tanışana kadar. Çift birlikte hayatlarını yönlendirmeye ve kendi kişiliklerine sadık kalmaya çalışıp, aynı zamanda aralarında yaptıkları anlaşmadan dolayı beraber bir dans yarışmasına hazırlanmaya başlar. O ana kadar amaçsız yaşamaları, bir araya geldikten sonra hayatlarını bir amaca bağlamaları ve bu doğrultuda hareket etmeleri onlara çok iyi gelecektir. Sorunların üstesinden çalışarak gelmenin ne kadar doğru olduğunun kanıtı bir film. 

Siz de bu konuda görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Film serisinin üçüncü makalesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazan: Mehmet Ali Yücel

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir