Motivasyonunuzu Körükleyecek #4 Film

Hepimizin idealleri, ulaşmak istediği hedefleri ve bu hedeflere ulaşırken yaşadığı yoğun çalışma tempoları var. Fakat ne yazık ki bazen bu çalışma temposu bizi fazlasıyla yorar ve motivasyonumuzu yitirdiğimizi hissederiz. Böyle zamanlarda bazen çözümü şarkılarda ararız bazen de motivasyon sağlayıcı filmlerde. Peki hangi şarkıyı dinleyebiliriz veya hangi filmi izleyebiliriz? Öncelikle motivasyon şarkıları için buraya tıklayarak Spotify’daki “Başarı Okulu” adlı müzik listemize göz atabilirsiniz. Film konusunda da bu yazıda size önereceğim dört filmin sizin küllerinizden yeniden doğmanızı sağlayacağına eminim.

 

The Wolf of Wall Street (Para Avcısı)

wws - Motivasyonunuzu Körükleyecek #4 Film

Film gerçek hayattan uyarlanmış ünlü borsacı Jordan Belford’un hayatını anlatıyor. Jordan 24 yaşında ideallerine ulaşabileceği tek yer olarak gördüğü Wall Street’e giriyor fakat ilk denemesi borsanın en kötü zamanına denk geldiği için kötü sonuçlanıyor. Fakat Jordan yılmıyor ve kendi şirketini eski bir oto tamircide kurup küllerinden yeniden doğuyor. Ardından özel hayatı, milyonlar kazansa da asla dizginleyemediği para hırsı, iş ahlakı, yaptığı illegal yöntemlerle birlikte bizi müthiş bir maceraya sürüklüyor. Hem motivasyon hem de iş hayatı konusunda mükemmel bir film. Ayrıca daha çok bilgi almak isterseniz The Wolf of Wall Street hakkında yazdığım daha detaylı makalemi okumak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Southpaw (Son Şans)

e8bbbc1b828b05e w405 h600 - Motivasyonunuzu Körükleyecek #4 Film

Billy Hope, çocukluğunu yetimhanede geçirmiş dünya çapındaki en büyük boksör ve bir şampiyon. Kötü bir çocukluk geçirmesine rağmen kendisine güzel bir aile kuran Billy, hayallerine odaklanıp şampiyon bir boksör oluyor. Fakat Billy sinirlerine hakim olamayıp girdiği bir kavga sırasında çok sevdiği eşinin ölümüne sebep oluyor. Sonrasında kendine zarar verme eğilimli olması sebebiyle kızını da elinden alıyorlar. Her şeyini kaybeden bir adamın, kaybettiği her şeyi geri almaya çalışmasını anlatan film motivasyon konusunda kesinlikle bir efsane. Ayrıca filmin Eminem’in hazırladığı motivasyon açısından harika bir müzik listesi var. Eminem hakkında yazdığım yazıya da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Goal (Gol) 

56435 - Motivasyonunuzu Körükleyecek #4 Film

Santiago Munez daha küçük yaşlarda futbolla çok iyi dost olan genç bir adam. Los Angeles’da ufak bir takımda oynarken eski bir futbolcu olan Glen’in dikkatini çekiyor. Glen’in ısrarı ve çabalarıyla, babasının tüm engellemelerine rağmen hayallerinin peşinden gidip İngiltere’ye yolculuk eden, Newcastle United takımında deneme antrenmanlarına katılan Munez’in hastalığına ve özel hayatında yaşadığı bazı problemlere değinen bu film, Munez’in babasına rağmen çok çalışıp mahalledeki sıradan bir çocuktan büyük bir futbolcuya yükselişinin hikayesi. 

Coach Carter (Koç Carter)

v1 - Motivasyonunuzu Körükleyecek #4 Film

Koç Carter ufak kasabasında spor malzemeleri satan eski bir basketbolcu. Eski lisesinin ona koçluk teklif etmesinin ardından lise takımının başına geçiyor fakat işler hiç sandığı kadar kolay olmuyor. O zamanlar çeteciliğin, çeşitli illegal faktörlerin çok fazla olduğu bu şehirde gençleri mümkün olduğu kadar bunlardan uzak tutmaya çalışan koçun onları hem topluma yararlı bir birey hem de basketbolda çok başarılı birer oyuncu yapmaya çalışmasının mükemmel hikayesi. Özellikle eğer basketbolu seven biriyseniz bu filmi muhakkak izlemelisiniz. 

Şimdilik önerilerim bu kadar. İlerleyen zamanlarda bu makalemin devamı gelecek. Siz de bu konuda öneri ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.

Motivasyon verici dizi ve filmlerden oluşan Motivasyon Matinesi serimize de #1, #2, #3 tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Film serisinin ikinci bölümüne gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazan: Mehmet Ali Yücel

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir