Motivasyon Matinesi #4: CREED

Bugün sizler için Creed filminden bahsedeceğim. Film dünyaca ünlü yıldızları barındırmasının yanı sıra konusuyla da insanı küllerinden yeniden doğurtacak, Rocky efsanesinin mirası niteliğinde bir motivasyon hikayesi. Ayrıca Motivasyon Matinesi serimin önceden yayınladığım yazılarına bakmadıysanız #1, #2 ve #3 olmak üzere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Creed gibi motivasyonunuzu yerine getirecek filmler için de #1, #2, #3 ve #4 olmak üzere film listelerimize göz atabilirsiniz. 

Adonis, Rocky filmlerinden tanıdığımız Apollo Creed’in oğludur. Fakat evlilik dışı bir ilişkiden olduğundan dolayı Apollo’nun Adonis’ten haberi yoktur. Annesini kaybeden Adonis babasından da habersiz çocukluğunu çocuk hapishanelerinde ve yetimhanelerde geçirmiştir. Ailesinin olmayışından dolayı yaşadığı sıkıntılar onu sürekli hırçınlaştırıyor ve kavgacı bir çocuk haline getiriyordur. Tam bu sırada Apollo’nun evli olduğu kadın Adonis’i evlat edinir. Adonis babasının kim olduğunu öğrenir fakat onu terk ettiğini düşündüğünden Creed soyadını asla taşımaz.

creed efsanenin dogusu izle turkce dublaj izle altyazili izle 1080p izle 129 - Motivasyon Matinesi #4: CREED

Üvey annesi sayesinde okullara gider ve lüks, güzel bir hayatın parçası olur. Adonis üniversite okumasına ve iyi bir işe girip terfi almasına rağmen babasının kaderini seçer ve Meksika’da profesyonel boksörlüğe başlar. Üvey annesi bunu hiç istemez. Babasının yaşadığı sakatlıklardan ve sıkıntılardan bahsetse de Adonis’i vazgeçiremez. Sonunda Adonis işini bırakır ve kendisini eğitmesi için babasının eski dostu ve en büyük rakibi olan Rocky’nin yanına gider. Rocky de Apollo’nun bir oğlunun olduğunu bilmediğinden ardından Adonis’in okumuş olduğundan onu eğitmeyeceğini söyler. Çünkü ona göre boksör olmak daha çok sokaklara adapte olmuş insanların hayatta kalmak için seçeceği türden bir meslektir ve zorlu bir süreçtir.

2015Creed Film Press 1 010715 2 920x613 - Motivasyon Matinesi #4: CREED

Fakat en sonunda Adonis’i kıramaz ve çok yoğun bir tempoyla çalışmaya başlarlar. Adonis kimsenin ona babasından dolayı saygı duymasını veya soyadı sayesinde maçlara davet edilmesini istemediği için kimseye soyadından bahsetmez. Yakaladığı her başarıyı elde ettiği her şeyi kendi başaracaktır. Mirası soyadından fazlası olacaktır. Kendi ismini yaratacaktır.  Fakat çıktığı ve yendiği ilk maçın ardından Creed olduğu bütün spor alemine yayılır. Tekrardan bir Creed’i ringlerde görecek spor camiası çok heyecanlıdır. Fakat akıllarda tek bir soru vardır: Adonis babası kadar iyi bir boksör mü yani gerçek bir Creed mi? Adonis ile Rocky bir anlaşma yapar ve son maçına çıkacak, tanınmış, şampiyon bir boksörle maç yapmaya karar verir. Bu maçın daha çok insanı çekmesi açısından Adonis, Creed soyadını kullanmayı kabul eder. Bu sırada yavaş yavaş babasını da affetmeye başlar. Adonis’in rakibi çok güçlüdür ve Adonis’in sadece Creed olduğu için karşısına çıkacağını düşündüğünden ona çok sinirlidir. Fakat Adonis gücünü, nereden geldiğini ve nereye gideceğini çok iyi bilmektedir. Onun gücü Creed soyadından daha ötedir. Özel hayatında olan problemler, Rocky’nin hastalığı ve babasına olan kızgınlığına rağmen çalışmaktan hiç vazgeçmemiştir ve maça hazırlanmıştır.

Çünkü bildiği tek şey mirasın bir isimden daha fazlası olmasıdır. 

creed movie wide hd wallpaper download images free iphone background images amazing artworks wallpaper of windows 1920x1200 - Motivasyon Matinesi #4: CREED

Yazan: Mehmet Ali Yücel

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir