Küçük Başlayın, Büyük Düşünün

‘’Eskiden bu şeylerin hayalini kurardık. Şimdiyse, onları yapıyoruz. Harika bir olay.’’ Hayalini kurduğun şeyleri yapman için zamanın varken, durmak zaman kaybı değil mi? Eğer kendine en ufak bir detay dahi katamadığını düşünüyorsan, yanılıyorsun!

WhatsApp Image 2017 11 08 at 22.37.11 1 300x200 - Küçük Başlayın, Büyük Düşünün

İnsanın canlı kalabildiği yer kendisidir. Uyumak için başını yastığa koyduğunda, gözüne çarpan yıldız sensin! Boyutların hiçbir zaman önemi yoktur. Etrafımızda günlük olarak başımıza gelen olaylara baktığımızda, düşündüğün zaman çok fazla olumsuz detaylara rastlayacaksın. Rastladığında bir detayı daha unutma!

Öncelikle, günlük olumsuz olarak duyduğumuz kelimelerin rakamlarına 10 bin kelime dersek ve üstüne 20 bin kelime daha kendimizin eklediğini var sayarsak, bu durumun içinden sıyrılış epey zor olacaktır. Yaşantımızdaki olumsuz detaylar bunlar. Şimdi bahaneden uzak dur! Zor olandan bahsettiğim konu, bu durumu büyütüyor olman.

Ağustos ayında, kalın bir mont giyerek güneşin altında ne kadar oturabilirsin?

Şimdi ikinci sorumuza geçelim!

Sürekli değişen bu dünyada, aylık 620 bin olumsuz kelime ile ne kadar yaşayabilirsin?

Güneş nasıl yakarsa, olumsuz düşünceler de aynı oranla yakar!

WhatsApp Image 2017 11 08 at 22.37.11 300x200 - Küçük Başlayın, Büyük Düşünün

Yazı, Steve Jobs’un bir sözüyle başladı.  Şimdi sözdeki gerçeklik gibi, kendi gerçeklerimize bakalım. Hayat bize her zaman örnek isimler verir! Fakat bizi, genel olarak örnek isimler gibi başarılı olamayacağımızdan bahseden motivasyon düşürücü cümleler karşılar. Bunu söyleyen insanların çoğuna baktığımızda toplamı bir ‘’ Steve Jobs ‘’ etmemekte. Neden senin yaratıcı bulduğun fikirlerden sırf bu cümleler yüzünden uzaklaşıyorsun? Hayatından giden her gün için, hayatının son anına geldiğinde yapmadıkların için pişman olacağını hiç düşündün mü? Bence düşünmemiz gerek ve yapmamız gerek. Dene ve gör teorisini öncelikle yaşamına oturt. En sevdiğin şarkıyı seç ve ardından fikirlerini o şarkının melodilerine uyarla! Birkaç laf için 620 bin olumsuz kelimeyle vazgeçmiş olduğuna güleceksin! Kapalı alanların her katında bir acil çıkış kapısı olduğu gibi, senin hayatında da her zaman ve her duruma uygun bir çıkış kapısı var. Etrafında kurduğun zincirler sonunda senin kollarını bağlıyorsa, işe zincirleri kırmakla başlaman gerektiğini unutma! Gittiğin yol çakıl taşlarıyla kaplı olacak. Düz bir zemine çıkabilmen için dizlerin kanayacak! Fakat inatla ilerlemeye devam edersen ve zorlukların bilincinde olup onları beklersen, ancak o zaman o düz zemine çıkacaksın! Düştüğünde kalkmasını bildiğin için, sabır ettiğin ve doğru bildiğini yaptığın için kazanacaksın!

‘’ Küçük başlayın, büyük düşünün! ‘’ sözü, bu yolun akışını anlatmakta. Büyük düşündüğün için, her adımında o düz zeminin hayalini kurduğun için ve asla pes etmediğin için küçükten başlıyorsun! Tıpkı bir tohum gibi filizlenip ağaç oluyorsun.

Sence bir ağacın gölgesinde oturmak ne kadar keyifli? İşte sen bir ağaç olacaksın ve sana ihtiyacı olanlara bir gölge yaratacaksın! Sana imkansızlıktan bahsedenlere imkansız hiçbir şeyin olmadığını göstereceksin. Çünkü dünyanın büyük düşünenlere ihtiyacı var!

WhatsApp Image 2017 11 08 at 22.37.12 300x223 - Küçük Başlayın, Büyük Düşünün

Güçlü, fikrine aşık, büyük düşünür, başarılı, sabırlı, kazanan. Dünyanın böyle birine ihtiyacı var.

Altın değerinde bir insansın. Güçlü bir beyne sahipsin ve fikrine aşık olan bir insansın. Büyük düşünen, küçükle başlayan.

Sen sabır ettikçe kazanan başarılı bir insansın!

Yazan: Tolga Akman

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir