Kısa Bir Hatırlatma

Kısa bir hatırlatma: hayallerin seni bekliyor. Olman gereken yerde değilsin. Bunu iliklerine kadar hissediyorsun. Ama gerçeklerle yüzleşmek istemiyorsun.

Kısa bir hatırlatma: hayallerin seni bekliyor. Yürüyeceğin yol sert ve karanlık. Yalnızlığın korkusunu yaşıyorsun. O yolu seninle beraber yürüyecek insanlar çıkacaktır elbet. Ama hiç kimse o yolu senin için yürümeyecektir. Bugün yanında olan insanlar, yarın seni bırakıp gideceklerdir. Dikenli bu yol. Kasvetli ve çamurlu. Engellerle dolu bu yol. Bunu biliyorsun. Bu gözünü korkutuyor.

Kısa bir hatırlatma: hayallerin seni bekliyor. Sen ne kadar onlara yüz çevirsen de, ne kadar onları görmezden gelsen de, gömemiyorsun onları tarihin karanlık sayfalarına. Sen istemiyorsun hayallerini. Ancak hayallerin onlara ulaşabileceğini biliyor. Sen de biliyorsun. Bu yüzden rahatsızsın. Bu yüzden bazen kendini boşlukta hissediyorsun. Hayallerine ulaşana dek de saf mutluluğu yaşayamayacaksın.

Kısa bir hatırlatma: hayallerin seni bekliyor. Bugün köleler gibi çalışabilmelisin ki, yarın krallar gibi yaşayabilesin. Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde çıkmamıştır. Tökezleyeceksin. Düşeceksin. Canın acıyacak. Elinden tutup seni kaldıran kimse de olmayacak. İnsanlar kendi hayallerine sırt çevirmişler. Başkasının hayalleri neden umurlarında olsun ki? Bu yolun en zor yanı, çoğunlukla tek başına kalacak olman.

Kısa bir hatırlatma: hayallerin seni bekliyor. Onlardan kaçma. Boş işlerle, hiçbir anlamı olmayan eğlencelerle, bir anlık zevklerle hayatını mahvedemezsin. En çok istediğin şeyler ile, şu an istediğin şeyler arasında seçim yapmak zorunda kalırsan, ilkel isteklerine yenik düşme. Bugün başarının bedelini ödemezsen, yarın başarısızlığın bedelini ödersin. Hem de daha ağır.

Kısa bir hatırlatma dostum sana, hayallerin seni bekliyor. Sen her ne kadar onlar yokmuş gibi davransan da, onlar seni bekliyor. Senin kendine inancın kalmamış olabilir, ama hayallerin sana hala inanıyor. Olman gereken yerde değilsin. Olmaman gereken bir yerde, kendini oraya ait gibi hissetme. Seni uyutmak istiyorlar. Çünkü dünyaya bir koyun lazım. Televizyon izleyen, oyun oynayan, sigara içen, porno izleyen bir koyun lazım dünyaya. Ve bundan milyarlarcası lazım. Senin de onlardan biri olmanı istiyorlar. Buna izin verme. Hayallerin seni bekliyor. Onlara ulaşmak ise yalnızca senin elinde.

👑 Kitabım Süperinsan’ı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz 👑

KategoriEtiketler

Bu yazı için bir yorum var;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir