Justin Bieber

Justin Bieber’ın hayatı ve başarısı ne kadar çalışkan olduğunu göstermekte. İnsanlar, hayran kitlesinden dolayı ona ön yargıyla yaklaşmakta, fakat biz ön yargıdan uzak durarak, hiç vazgeçmediği mücadeleyi ve hayatını sizlerle buluşturacağız.

Justin Bieber 1 Mart 1994 yılında Stratford, Ontorio Kanada’da doğdu. Annesi Pattie Mallette, babası Jeremy Bieber. Ailesi hiç evlenmemesine rağmen, oğullarının profesyonel ve psikolojik gelişimi için yakın arkadaşlıklarını sürdürdüler. Geliri az birçok işte çalışan Mallette, Bieber’ı tek başına yetiştirdi. Yine de Bieber babası ile iletişimini kesmedi.

Büyürken, Bieber kendi kendine piyano, bateri, gitar ve trompet çalmayı öğrendi. 2007’nin sonlarında, 13 yaşındayken, Bieber bir yerel şarkı yarışması için Ne-Yo’nun ‘’So Sick’’ şarkısını söyledi ve ikinci geldi. Mallette, Justin’in arkadaşları ve ailesinin görmesi için Youtube’a performansının videosunu koydu. Siteye Bieber’ın değişik R&B şarkılarını söylediği videoları koymaya devam etti ve Bieber’ın sitedeki popülerliği arttıkça arttı.

WhatsApp Image 2017 12 31 at 13.51.45 3 300x225 - Justin Bieber

So So Def’in eski pazarlama yöneticisi Scooter Braun, değişik bir şarkıcının videolarını ararken, yanlışlıkla Bieber’ın videolarından birine tıkladı. Etkilenen Braun, Bieber’ın gösteri yaptığı tiyatroyu buldu. Bieber’ın yerini tespit etti ve en sonunda annesi Mallette ile irtibata geçti. Mallette isteksiz olmasına rağmen Scooter Braun’a 13 yaşında olan Bieber’ı Atlanta, Georgia’ya demo kaydetmek için götürmesine izin verdi. Gittikten bir hafta sonra, Bieber 2008 yılında Island Records ile anlaşma yapmasıyla sonuçlanan, Island Def Jam Group’ta bir seçme ayarlanan R&B şarkı yazar ve şarkıcı Usher’a şarkı söyledi. Justin Timberlake’in de Bieber ile anlaşma yapmaya çalıştığı söylendi ama o Usher ile kontrat imzaladı. Bu süreçten sonra annesi ile Atlanta’ya, Usher ve Braun’un da oturdukları yere, kariyerinin temelini atmak için taşındılar. Bundan sonra Braun, Bieber’ın menajeri oldu.

Bieber’ın ilk single’ı ‘’One Time’’ 2009 Temmuz ayında yayınlandı. İlk hafta Kanada’da 12 numara kadar yükselen parça, daha sonra Billboard üzerinde 17 numaraya kadar çıktı. 2009 Sonbaharında parça inanılmaz bir satış gösterdi. Parça, Kanada ve ABD’de Platinyum, Avusturalya ve Yeni Zellanda’da Altın almıştır. 2010 Ocak ayında Ludacris’in eşlik ettiği ‘’Baby’’ şarkısı ise tam anlamıyla ülkeler arası bir hit haline gelmiştir. Çıkarmış olduğu My World albümü sayesinde Bieber başarısını ikiye katlamıştır.

WhatsApp Image 2017 12 31 at 13.51.45 300x150 - Justin Bieber

Günler geçtikçe, dünya çapında tanınmaya başlayan Bieber birçok zorluk ile mücadele etmiştir. Pes etmemesinin beraberinde çalışmaya ve müziğe olan aşkı da hiç dinmemiştir. Hayırsever kişiliği sürekli göz önüne getirilerek ismini karalamaya çalışsalar bile çalışkan kişiliğinin önüne hiçbir şey geçememiştir. Birçok insana el, birçok insana ilham kaynağı olan Bieber’ın ‘’Never Say Never” ve “Believe’’ filmlerini mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.

 

Sizler için derlediğimiz 10 ‘’ Justin Bieber’’ sözü!

WhatsApp Image 2017 12 31 at 13.51.45 1 300x169 - Justin Bieber

‘’Hayatınızda belli bir noktaya ulaştığınızda oturup bekleyerek, düşmenizi isteyen insanlar olur. Yer çekiminin sizi indirmesi yerine bazen kontrolü kendi elinize alarak uçmanız gerekir.’’

‘’Hangi ırktan ya da dinden olduğun önemli değil, eğer inanıyorsan ve hayallerini gerçekleştirmek istiyorsan bunu yapabilirsin. Sana kimse engel olamaz ve her şey küçük adımlarla başlar inan.’’

‘’En iyi intikam sana başaramayacağını söyleyenleri şaşırtmaktır.’’

‘’Sakın vazgeçme çünkü sen vazgeçersen, hak etmeyen biri kazanacak.’’

‘’İnsanların sana hayallerini yaşayamayacağını söylediği anlar olacaktır. Onlara söyleyeceğin şey şu; ‘’ASLA ASLA DEME.’’

WhatsApp Image 2017 12 31 at 13.51.45 4 300x169 - Justin Bieber

‘’Sadece kalbinin sesini dinle, emin ol gerisi kendiliğinden gelir.’’

‘’Benim asıl amacım insanları mutlu edip onlara ilham vermek.’’

‘’Senin hayallerine inanıyorum. Senin için…’’

‘’Benden nefret ediyorsan; başkalarının söyledikleri için değil, benim söylediklerim için et.’’

‘’Herkes hata yapabilir, önemli olan bu hatalardan ders çıkarmaktır. Unutmayın, kimse mükemmel değildir.’’

Justin Bieber gibi başarılı isimlerin de hayatları yazılarımız arasında. Mutlaka göz atmanız gereken yazılar için, tıklayın. #1 #2#3 

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir