İlginç Manipülasyon Teknikleri – İnsanların Üzerindeki Etkinizi Artırın

Bir grup insan gülerken, insanlar içgüdüsel olarak kendilerini en yakın hissettikleri insana bakarlar. Etrafınızdakileri iyi gözlemleyin.

Birisiyle konuşurken çaktırmadan ayaklarına bakın, eğer ayak uçları başka bir yere doğru bakıyorsa; konuşmayı bitirmek istediği anlamını çıkarabilirsiniz.

Çoğu insan zekayla kendine güven arasındaki farkı tanımlayamaz. Şayet siz, ne yaptığını bilen biri gibi görünürseniz, insanlar üzerinde daha fazla hakimiyet sahibi olursunuz.

Kalabalık bir yolda yürürken insanlara bakmak yerine sadece önünüzdeki yola odaklanın. Nereye baktığınızı farkeden insanlar, yolunuzu açacaktır.

Eğer insanların yanında mutlu ve heyecanlı olursanız, sonraki görüşmenizde, onlar daha mutlu ve heyecanlı görüneceklerdir.

6dailyhabitsofhappypeople2 - İlginç Manipülasyon Teknikleri - İnsanların Üzerindeki Etkinizi Artırın

Karşınızdakine soru sordunuz ve verdiği cevap sizi tatmin etmedi. Göz kontağını sürdürün ve sessiz kalın. Karşı taraf cevabın yeterince iyi olmadığını düşünüp, konuşmaya devam edecektir.

Şayet birisi size sinirlenip, bağırmaya başlar ve siz de sakinliğinizi korursanız, muhtemelen onu daha fazla sinirlendireceksiniz. Ancak her şey olup bittikten sonra, kendisinden utanacaktır.

Söylediklerinizin ciddiye alınmasını istiyorsanız “Biz babadan böyle gördük” taktiğini uygulayın. Söylediklerinizi tecrübeli birinden öğrendiğinizi söylediğinizde işin rengi değişecektir çünkü insanlar büyüklerden öğrenilen her şeyi ciddiye almaya pek yatkındır.

Karşınızdakinin size onay vermesini istiyorsanız, katılmasını istiyorsanız kafanızı konuşurken onaylama şeklinde sallayınız bu karşınızdakine her şey doğru izlenimi verecektir.

nodding clint eastwood - İlginç Manipülasyon Teknikleri - İnsanların Üzerindeki Etkinizi Artırın

Eğer dilinize dolanan bir şarkıdan kurtulmak isterseniz şarkının sonunu getirin. Şarkının sonunu getirirseniz bundan kurtulacaksınız.

Bir arkadaşınıza eşya taşıtmak istiyorsanız onu sohbete tutun ve elinizdekileri sohbeti kesmeden verin; sizi dinlemeye odaklandığı için bir şey demeyecektir.

Bir ortamda birisinin sizi gözlemlediğini düşünüyorsunuz; öyleyse esnemeye başlayın. Eğer o da esnemeye başlarsa aynı frekanstasınız demektir. Esnemek bulaşıcıdır.

Birisinde iyi izlenim bırakmak istiyorsanız tokalaşmadan önce elinizi ısıtın; sıcak el pozitif bir izlenim soğuk el ise negatif bir izlenim bırakır.

company prN4q 37193977 - İlginç Manipülasyon Teknikleri - İnsanların Üzerindeki Etkinizi Artırın

Birisinin size yardım etmesini istiyorsanız ona direkt olarak “yardımına ihtiyacım var” diyin; bu kendisini kötü hissetmesini sağlayacak ve size yardım etme ihtimalini güçlendirecektir.

Bir ortamda sözleriyle canınızı sıkacak biri varsa mutlaka o kişinin yanına ya da olabildiğince yakınına oturun. Çünkü yanıbaşınızda oturan kişi hakkında kötü şeyler söylemek oldukça zordur ve hiç kimse bunu yapmayı göze almayacaktır. İstisnalar hariç…

👑 Kitabım Süperinsan’ı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz 👑

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir