Gözlerinizi Hedeften Ayırmayın

Gözlerinizi hedefe dikin, ona sahip olana kadar vazgeçmeyin.

Bir şeyi yemek yemek, su içmek kadar istersen, ancak o zaman sahip olmayı garanti edersin. Başarı da böyledir. Hayatını ona endekslersin. Bir kere sonuçları görmeye başlarsan, bağımlılık haline gelir. Sürekli gelişmek istersin. Fakat ufak ödüllerle mutlu olmak tehlikelidir. Büyük hedeflere ulaşamamaktan daha kötü bir şey vardır; o da küçük hedefler koyup onları başarmaktır. Sizi zayıflatır. Yumuşatır. Açlığınızı kaybettiğiniz an gardınız düşer. Daha ufak şeylerle yetinirsiniz ve bir bakmışsınız ki sizin elde etmek istediklerinizi başkaları elde etmiş. Bunu kimse istemez.
Hayatınızı tek bir şeye endeksleyin. Gözünüz başarı harici bir şey görmesin.
Bir şey sizi geliştirmiyorsa buna zaman ayırmayın.
Bir insan sizi geliştirmiyorsa ona zaman ayırmayın.
Sizi geliştirmeyecek, faydası dokunmayacak nesnelere, insanlara zaman ayırmayın.
Etrafınızdaki 5 kişinin ortalaması eşittir siz. Bunu unutmayın. Etrafınıza sürekli palyaçoları topluyorsanız hayatınız bir sirke dönünce şaşırmayın.

Kendinize rakipler belirleyin. Birini devirin, ötekine geçin.
Odadaki en yetenekli, en çalışkan insan sizseniz, odayı değiştirin. Her zaman kendinizden daha iyi insanları etrafınıza toplamalısınız. Hem sizi geliştirmeleri için, hem size rakip olmaları için, hem size öğretebilmeleri için.
Sürekli sizi kamçılayan bir şeyler olsun. Sürekli başarma arzunuzu artıran bir şeyler olsun etrafınızda. Mücadele içinde olun. Hayat başlı başına acımasız bir mücadeledir. Zayıf genler kaybeder, güçlü genler hayatta kalır. Hayat zaten acımasız bir oyun. Sonunda hiçbirimiz canlı çıkmayacağız. O halde bizler dünyadan gidince ardımızda yaşayan bir isim bırakmak zorundayız. Bunu kabullenin. Ya da istatistik olarak ölmeyi garantileyin.
Malesef hepimiz mükemmeliz.
Malesef diyorum, çünkü mükemmelliğin belirli zorunlulukları vardır. Hepimizin içinde bir süper insan vardır. Doğduğumuzda zaten hayata şampiyon olarak başlarız. Milyonlarca ihtimalin arasından birinci gelerek hayata başlarız. Bu yüzden başarı ve mükemmellik kanımızda vardır. Ona sırt çevirdiğimiz zaman ise acınası bir hayat yaşarız. Şu an çoğunuz mutsuz ve kaygılı. Tek sebebi içinizdeki mükemmel insana sırt çevirmiş olmanız. Ona aykırı yaşamanız. O aptal değildir, sıradan şeyler yaptığınızı görür, anlar. Bunun da cezasını berbat bir hayat ile size ödetir.
Bu yüzden başarı tercih değildir. Zorunluluktur.
Gözlerinizi ödüle dikin.
Ve asla ayırmayın.
O sizi bekliyor. O zaten sizin ve bunun farkında. Siz de farkında olun.
Yaptığınız her şey, ona ulaşmak için atılan bir adım olsun.

👑 Kitabım Süperinsan’ı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz 👑

KategoriEtiketler

Bu yazı için 6 yorum var;

  1. Yeni siteniz hayırlı olsun, gerçekten çok güzel bir başlangıç.Tebrik ederim, Başarılar 🙂

  2. Süpersiniz 🙏🏻🙌💪🏼 Gerçekten çok ilham veriyorsunuz karşıdaki insana başarma arzusu artıyor yapamıyorsa bile yapmak için 1 adım atıyor…

  3. Size bir şey danışacağım bana mail adresinden ulaşabilir misiniz ?

  4. Gerçekten muhteşem ötesi abi ya bayıldım gerçekten motive oldum

  5. Sizi kesfettigim için çok şanslı olduğumu düşünüyorum birinin bana yardim etmesi gerek o siz olur musunuz
    Rica etsem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir