Genellikle Başaramıyorsun, Çünkü…

Genellikle başaramıyorsun, çünkü zora geldiğin zaman pes ediyorsun.

Hayat başarılı insanları seçerken biraz garip bir taktik uygular. Siz çalışırsınız, çabalarsınız, bütün zorlukları atlatırsınız ve başarıyı beklersiniz. Fakat başarı siz beklediğiniz zaman gelip çatmaz kapınıza. Sizin en beklemediğiniz zamanda başarı gelir sizi bulur. O zamana kadar her şeyi doğru yapmışsanız, hayat da sizi eninde sonunda başarıyla ödüllendirecektir. Ve bunu siz beklemediğiniz zaman yapacaktır. Bu, hayatın “sen bakarken yapamıyorum” deme şeklidir. Zenginlik uzun yıllar çalışma sonucu öyle hızlı ve ani bir şekilde gelir ki, insan bunca yıldır neredeydi diye sorar durur.

Hayatın en büyük ödülü “başarı”dır. Siz kimseye hak etmediği sürece büyük bir ödül vermezsiniz. Hayat ise hiç vermez. En büyük ödülünü vermek için de sizi sürekli test eder. Hayat bir kadın gibidir. Birçok seçeneği test eder, değerlendirir, yarıştırır, birçok kriter dahilinde sınar ve genlerini paylaşacağı insanı bulana kadar ince eleyip sık dokur. Hayatın genleri başarıdır. Başarıya layık olduğunuzu göstermediğiniz sürece hayat da sizi görmezden gelmeye devam edecektir.

Önünüze çıkan engeller size sunulan testlerdir. “Bunlar bana göre değil, bunlarla uğraşamayacağım” derseniz, hayata göre hava hoş. Sizden milyarlarcası daha var. Hayatın bütün testlerini, bütün zorluklarını atlatıp başarıyı gerçekten hak ettiğini gösteren birileri mutlaka çıkacaktır. Hayat da en büyük ödülünü onlara verecektir.

Genellikle başaramıyorsun, çünkü zora geldiğin zaman pes ediyorsun.

En iyi performansını göstermen gereken zamanlar en büyük zorluklarla karşılaştığın zamanlardır. İyi gününde herkes başarıyı ister. Başarıyı gerçekten isteyenler ise zor günlerde belli olur. Fırtınadan kaçan değil, yağmurda dans etmesini bilen günün sonunda başarılı olacaktır. Zora geldiysen buna şükür etmen gerekiyor, şu an sahip olduğun bütün güçleri zor zamanlarında kazandın. Bunu unutma. Her zorluk gelişebilmen için önüne koyulan bir fırsattır. Her zorluk, en iyi performansını görebilmen için önüne koyulan bir fırsattır.

İşin sırrı asla vazgeçmemekte. Her türlü yolu denemekte. Ne kadar ısrarcı olursan, ne kadar inatçı olursan, hayatı o kadar başarı konusunda istekli olduğuna, başarıya layık olduğuna ikna edersin. Hayat eninde sonunda pes edecektir. Sana istediğini verecektir. Sen gerçekten bunu istiyor musun, önce bunu sor kendine.

Genellikle başaramıyorsun, çünkü zora geldiğin zaman pes ediyorsun.

Zorluklar yolun parçası değildir. Yolun kendisidir. Onlar hayatın sana sunduğu sınavlardır. Hayat eline hangi kartı verdiyse o kartla en iyi oyununu çıkar. İnatçı ol. Her zaman daha fazlasını iste. Sabırlı ol. İnancını asla kaybetme. Bakış açını değiştir. Herkesin baktığı tarafa bakarsan, herkesin gördüğü şeyi görürsün. Bundan sonra zorlukların gözünü korkutmasına izin verme. Bugüne kadar hayatına giren bütün zorlukların üstesinden geldin ve o yüzden buradasın. Gayet iyi gidiyorsun. Şimdi vitesi yükseltme vakti. Daha büyük zorlukların üstesinden gelmeye hazır mısın?

👑 Kitabım Süperinsan’ı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz 👑

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir