Dj Khaled ve Başarı Önerileri

Dj Khaled, Amerikan/Filistinli dj ve müzik yapımcısı, prodüktör ve girişimci. 11 Eylül saldırılarından önce ismini “Arab Attack” olarak belirlemişti fakat saldırıdan sonra bu ismin etik durmayacağı düşüncesiyle adını Dj Khaled olarak değiştirdi. We the Best Music Group müzik şirketinin CEO ve kurucusu, Def Jam South plak şirketinin yöneticisidir. 2013 yılında yalnızca 3 milyon dolar gibi bir varlığı bulunan Khaled, şu an 20 milyon dolar’dan fazla bir servete sahip ve Amerika’da oldukça popüler. Geçtiğimiz günlerde 60. Grammy ödüllerinde Rihanna ile birlikte sahne almıştı. Son zamanlarda Justin Bieber ile olan düeti “I’m the One” ve Rihanna ile olan düeti “Wild Thoughts” listelerde oldukça popüler.

Büyük müzik yeteneğinin haricinde iş adamı kimliğiyle de öne çıkan Khaled şu an Amerika’da oldukça popüler olan “The Four” adlı müzik yarışmasının jürilerinden birisi. Eski hip hop sanatçılarından olan ve sektörün duayenlerinden Diddy ile yakın arkadaşlar ve Diddy de (Puff Daddy) The Four adlı programın yapımcılarından. Ayrıca ikili Nusret’in de yakın arkadaşları ve onları sık sık Instagram’da Nusret ile birlikte partilerde görüyoruz.

Benim de çok sevdiğim Khaled, başarısını belirli davranış şekillerine borçlu. İşte Khaled’e göre başarının 3 sırrı:

 

1- Hayatta Hiçbir Şeyi Bedava Elde Edemezsiniz

 

DJ Khaled 827x620 - Dj Khaled ve Başarı Önerileri

 

Bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz, değil mi?

Hayat zordur. Bir şeyler başarmak zordur. Hayallerinize sahip olmak zordur.

Sıkı çalışmalısınız, hırsınızı çalışma etiğinize yansıtmalısınız ve dışarıdaki %99’un cesaret edemediği şeyleri yapmalısınız. Buna cesaretiniz var mı? Dj Khaled’e göre bu, başarı yolundaki en önemli anahtarlardan bir tanesi. Eğer kazanmak istiyorsanız bu isteğinizi bir şekilde çalışma etiğinize yansıtmalısınız. Oturduğunuz yerden hiçbir şey kazanamazsınız.

 

2- Çevrende Her Zaman Pozitif Enerji Bulundur

 

djkhaled - Dj Khaled ve Başarı Önerileri

 

Çevrene her zaman pozitif insanları almayı unutma ve enerjini sömüren insanlardan uzak dur. Khaled’e göre çevrende bulunan insanların birçoğu kazandığını görmek istemez. Sadece doğru insanları tespit etmeli ve onları hayatında tutmalısın.

Herkes dört gözle başarılı olmanı beklemiyor. Birçok insan sana inanmıyor. Ve birçoğu onlardan daha yüksek yerlere gelmene tahammül edemiyorlar. Bu yüzden çevrendeki birçok insan sen farketmesen bile kazanmanı istemiyor.

Durum böyleyken, çevrene aldığın insanları doğru belirlemen hayati önem taşıyor. Çünkü hayatımızın büyük bir bölümünü bu insanlarla geçiriyoruz. Sizi yukarı çeken insanlarla birlikte olun diyor Khaled; sizi aşağı çekmeye çalışanlarla birlikte değil.

 

3- Başarındaki En Önemli Unsur “Sen”sin

 

dj 2 - Dj Khaled ve Başarı Önerileri

 

Hepsinin ötesinde, hayatının kontrol merkezinde kendinin olduğunu unutma. Ne kadar dışarıdaki insanlara az ya da çok bağlı olsan da, hayatını 180 derece değiştirebilecek kararları verme özelliği bir tek senin ellerinde. Hayatını baştan aşağı değiştirebilecek kararları vermek tamamen senin ellerinde. Kontrol senin. Başarın tamamen senin çalışma etiğine, sabrına, verdiğin kararlara ve başarı yolunda kendine ne kadar güvendiğine bağlıdır.

Kimse senin hayatını senin için yaşamayacak, kimse başarını senden çok istemeyecek ve kimse senin hayallerin için senden çok çalışmayacak…

Her türlü zorlukla mücadele edebilirim. Her soruya bir yanıtım mutlaka vardır. Bu yüzden ben DJ Khaled’im.

Hayranlarım benden mükemmel şeyler bekliyor, beni izleyen insanlar benden mükemmel şeyler bekliyor ve tam da bu yüzden mükemmel işler çıkarıyorum.

Bu yolda her zaman önümüze engeller çıkacak fakat bu engelleri aşma gücünü her zaman kendimizde bulabiliriz.

Yüzüne kapıyı kapatmaya çalışanlar olacak. Sükunetini koru ve o kapıyı açmak istiyorsan bir şekilde açarak onlara gereken cevabı ver.

Kazanmamı istemediler. Amerika’da 1 numaraya oturacak o şarkıya sahip olmamı istemediler. Sağlıklı olduğumu, bütün enerjimle yaşıyor olduğumu görmek istemediler. Güzel manzaralara sahip olmamı istemediler. Ve ben işte buradayım. Hepsine cevap olarak karşılarındayım: Dj Khaled!

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir