Bu Sen Değilsin!

Bruce Lee der ki;

Her zaman kendin ol, kendini ifade et, kendine inan, başarılı bir kişilik için kendi dışına çıkma ve kopyalama.

Çoğumuzun genel sorunu olan, tam anlamıyla kendimiz olamamak. Çevresel baskılara kendimizi odaklıyoruz. En yakınının fikri, senin fikrinden daha mı önemli? Senin fikirlerinin hiçbir önemi yok mu? Bu sen değilsin! Bu yüzden hayatımızda oluşan kendine önem vermeme düşüncesi ciddi sorunlar yaratabilir. En başarılı olabileceğin noktada yıkılabilirsin, çünkü kendini tanımıyorsun. Kendi içinde oluşan fikirleri duyamıyorsun ve kendini duyamamak ciddi bir sağırlıktır!

Sana kim olduğunu söyleyenlerden uzak dur! Gözlerini kapattığında kendini rahatlıkla görebilirsin ve gördüklerin gün içerisinde yaşadıkların olacaktır. Şimdi yaşadıklarından ne kadar memnunsun? Kendinden ne kadar uzak, kendi sınırlarını ne kadar geçmişsin? Alacağın cevap yapmak isteyip yapamadıkların olacaktır…

Bu sen değilsin! Bu biz değiliz!

lee 600 - Bu Sen Değilsin!

Şimdi tamamen kendine odaklan. Fikirlerine, düşüncelerine ve kendine iyi bak. Girişimiz ‘’ Bruce Lee ‘’ ile oldu. Bruce Lee tamamen kendisi olmayı başarabildiği için ve asla hayallerinden vazgeçmediği için güzel bir örnek! Su gibi olduğu için, hayatı hayatlarımıza örnek olmakta. Kimse bana inanmıyor düşüncesini kafandan at, dilinden sıyır! Bu senin kendine inanmadığını gösterir. Senin dilinde ve kalbinde kendine olan inancın olmalı. Bir başkasının olmanı istediği kişi olma, en zor yollara girdiğinde korkma, savaş! Karşıdan karşıya geçerken sağına ve soluna baktığın gibi, kendi hayatına da bak. Her şey düzelecek. Kendinle olan kazaların oranları düşecek. Kendini görmeye başladığın an kuralların olacak ve asla kırmızı ışıkta geçmeyeceksin karşıya! Çünkü senin fikrin, senin yeşilin olacak! İnsanın kendine inanması, kazanması demektir. Hayatında küçük veya büyük olan fikirlerin vardır. Küçük veya büyük? Buradaki çizgi senin sınırın ve boyutlara bakmadığın an kendin olacaksın. Başlangıcın küçüğü ve büyüğü hiçbir zaman olmaz. Sabırla çalışan bir insan zamanla değerlenir. Kendini hiçbir zaman kanıtlamak için uğraşma. Kanıtlamak için uğraştığın anlarda kendini asla göremezsin. Bu da ciddi bir körlüktür!

Ayna, gör, tanı, çalış, zaman, hırs, savaş, kazan!

Aynada kendine bir bak. Önce tanı, sonra çalış ve pes etme. Çünkü zamanla olacak her şey! Fikrini sev ve hırslan. Engeller çıkacak önüne, seni yıkmak isteyecek. Arkanı dönüp gitme! Daha iyisini yapabilecekken olduğun yerde durup, boş boş saymaya hakkın yok! Bu engellerle savaş ve azimle gittiğin bu yolun sonunda doğan güneşe bak! Kazanan sensin!

Anahtar kelimelerimiz bunlar ve senin kapılarını açacak olanlar!

Sen hiçbir şey yapamazsın! Senin uçuk kaçık hayallerin var ve benim durumumdan daha kötü bir hayat yaşayacaksın. Aklın çalışmıyor senin!

Şimdi cevap verme sırası sende! Sus ve anahtar kelimelere odaklan. Hayallerine ver şimdi düşüncelerini, olmak istediğin yere bak. Cehennemden uzak, cennete yakın!

Yapabilirsin çünkü bu sen değilsin!

Kazanan sensin, bu sensin!

Kaybeden sensin, bu sen değilsin!

Yazan: Tolga Akman

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir