Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #4

Başarı hepimizin arzu ettiği fakat zaman içinde nasıl ulaşacağımızı anlayamadığımız, bulamadığımız bir şey. Her şeyin kuralları, taktikleri, ulaşma yolunda akıldan çıkarılmaması gereken püf noktaları olduğu gibi başarıya giden yolda da bazı püf noktaları vardır. Bugün sizler için başarıya giden yolda kulağınıza küpe olması gereken on kuraldan daha bahsedeceğim. Bu serinin daha önce yazdığım yazılarına göz atmak isterseniz #1, #2, #3 olmak üzere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

-Adım atmadan yürüyemez, yürümeden koşamaz, başlamadan bitiremezsin. Hedefini belirle, planını yap ve bir an önce başla! Sabrı da yüklenebilirsen sırtına, hedefine ulaşacak ve ”Aslında hiç de zor değilmiş!” diyeceksin.

-Sorun çıkaran değil, çözüm üreten ol! Farklı olmak için, farkını göstermen gerek.

girisimcilerin yapmamasi gerekenler 620x350 - Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #4

-Ulaştığın noktayı gördüklerin değil, göremediklerin belirler. Her zaman daha fazlası için çabala!

-Bazen birilerinin yanlış kişi olduğunu kabullenmek gerekir. Yanlışta doğru aramanın anlamı yok. Öyleyse olmayacak yollarda koşturup durma! Gereksiz yorulursun.

With%20half%20of%20UK%20workers%20feeling%20the%20stress%20burnout%20is%20at%20a%20five year%20high%20%20EliteBusinessMagazine.co.uk 778d0fbaca4876525d0d32db0c010651 - Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #4

-Bir otobüs durağına vaktinden çok erken gidip saatlerce beklemek koyabilir insana. Ancak kaçan bir otobüsün arkasından bakmanın tarifi yoktur. Geç kalmamayı öğren! Erken davran, bekle, sabret ama sakın geç kalma!

-Her gece kırıp döktüğün hayallerini her sabah taze umutlarla yeşertebilirsin. Güneş doğduğu sürece kaybetmek yok. Asla pes etme!

en yeni umut sozlerinden - Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #4

-Çok yönlü olmaya çalış ama aynı anda birçok işe heveslenip hepsini eline yüzüne bulaştırma!

-Hayallerini hep canlı tut. Ancak hayal aleminde kaybolma! Gerçeklere sırtını döndüğün sürece, kurduğun hayaller hayal olmaktan öteye geçemez. Daha fazlasını yap ve hayallerini gerçekleştir.

hayal kurmak beyin sagligina neden iyi geliyor hayal kurmanin faydalari fotograf 2 gelgez 728x546 - Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #4

-Başkalarından ilham alıp bazı adımlar atabilirsin. Ama başkalarının attığı adımların aynısını atmaya çalışmak özentilikten başka bir şey değildir. Kendi yolunda, kendine has tarzınla ilerlemek varken sakın özenti olma!

-Kaçmak korkaklık değildir. Yerine göre insanlardan, dertlerden, hayatın karmaşasından, köpeklerden ve hatta kendinizden bile kaçmanız gerekebilir. Dikkat etmeniz gereken nokta: Kaçılan yerde kaçtığınız şeylerle karşılaşmamak olmalı. Her şeye hazırlıklı ol! İnsanın başına hiç olmadık zamanda hiç olmadık şeyler gelebilir. Bu durumda paniğe kapılmadan, sağlıklı kararlar verebilmek başa gelen olumsuzlukları en az zararla atlatmanı sağlar. Önce sakin ol, sonra düşün ve en som hareket et!

cita3 - Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #4

Yazan: Mehmet Ali Yücel

 

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir