Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #3

Hepimiz başarıya açız. Hepimiz zirveye çıkmak ve hayallerimize açılan kapıyı aralamak istiyoruz. Fakat bazen unuttuğumuz veya engelleyemediğimiz faktörlerle karşı karşıya kalabiliyoruz. Bunların üstesinden nasıl geleceğiz? Bugün sizler için Kurallar Kitabı’ndan derlediğim başarıya giden yolda kulağınıza küpe olması gereken on kuraldan bahsedeceğim. Ayrıca önce serinin ilk iki makalesini okumadıysanız veya kuralları unuttuysanız #1, #2 olmak üzere tıklayıp göz atabilirsiniz. 

-Temelini sabırla güçlendirmediğin hiçbir hedef ulaşılabilir değildir. Başarmak için sabret!

-Fikrini anlatmaktan ziyade, onu sana kabul ettirmeye çalışan insanlarla tartışmaya girme!

mk agac tohumu lat html m779d29a7 - Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #3

-Tohumdan ağaç büyütenin vardır bir bildiği! Sen ufacık bir umudun dahi varsa sakla!

-Sinirlerin altüst olmak için sebep arar. Ve buna sebep olabilecek pek çok etkenle karşılaşırsın. Bu durumda herkes galeyana gelebilir ama herkes kendine hakim olamaz. Sen kendine hakim olabilenlerden ol! Unutma, öfke düşmanındır. 

images?q=tbn:ANd9GcQ1I06HxLAF AJ7Q9178ix9qdMNOpsH7c5rQ5Noi0Vbz8CbSDW2 - Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #3

-Mürekkep olamıyorsan, kalem ol! Ağaç olamıyorsan, kağıt ol! Bulut olamıyorsan, yağmur ol! Sözün özü, faydalı ol! İnsanlığa faydası olmayanın, kendine de faydası yoktur, bunu unutma!

-Geçmişe pişmanlık duyup gelecekten korkanlar için bugün ne anlam ifade eder? Gününü anlamlandırmak istiyorsan hayatı cesur yaşamalısın. Korkma!

Ozdeyis.net resimli ozlu sozler e motivasyon.net hayata dair sozler mutluluk cesaret sozleri  - Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #3

-Çapı düşük, egosu yüksek insanlardan olma! 

-Karnının zili çaldığı kadar fikrinin de zili çalsın. Üretmeyi öğrenmeden tüketmek, katliamdır. 

icerik uretmek ve blog - Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #3

-Güven duygusu tarifi izah edilemeyecek derecede değişik bir duygudur. İnsan ömrünün ilk çağlarında, bu duygu çok fazla gelişir. Çünkü başkalarına muhtaçsındır ve başkaları ihtiyacını giderdiği sürece güven duygun da paralel olarak ilerler. Kendi ayaklarının üstünde durmaya başladığın ilk zamanlarda -ki bu genelde ergenlik zamanına denk gelir- çevrende yüzüne gülen, sana en ufak yardımı dokunan herkese sonsuz güvenirsin. Zamanla, güvendiklerinin hiç de sandığın gibi olmadığını görürsün. Sonra onlardan uzaklaşır, güvenebileceğini düşündüğün başkalarıyla karşılaşırsın. Bir süre sonra aynı sonla karşılaşırsın. Bir süre bu kısır döngüde ihanetlere uğrayarak döner durursun, büyük ya da küçük ihanetler. Tabii bu döngü esnasında güven duygun yıpranmış, zedelenmiş, ciddi hasar görmüştür. Yaşın ve yaşadıkların belli düzeye eriştikten sonra güven duygusunda çok farklı boyutlara ulaşırsın: Kimseye güvenememe! İşte o durumdan sonra birilerine güvenmeyi, birilerine yaslanmayı ne kadar istesen de başaramazsın. Dünyanın en iyi insanı ile tanışsan bile “Ya bu da onlar gibi olursa?” diye düşünürsün. Sonra da kuralına göre oynamaya başlarsın, büyük bir boşluk içinde. Hala güvenebileceğin insanlar varsa onları iyi sakla! Ama onlarsız olmayı da öğren! Çünkü her an gidebilirler. 

-Ne kadar risk, o kadar başarı ve yine o kadar risk, o kadar kayıp demektir. Büyük işler başarmak istiyorsan büyük riskler almalısın ancak sonucu olumsuz olursa da büyük kaybedersin. Ama yine de korkma! Sağlam adımlarla riske girmek her zaman göze almaya değerdir. 

Gerekirse Risk Al - Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #3

Serinin 4. yazısına gitmek için buraya tıklayın.

Yazan: Mehmet Ali Yücel

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir