Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #2

Bu yazımda sizler için önceki yazımın devamını niteliğinde “Kurallar Kitabı” adlı kitaptan “Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural” şeklinde bir derleme daha yaptım. Bu kuralların gerçekten etkili olduğunu ve okuyup hayatınıza yansıtabilirseniz fayda sağlayacağınızı asla unutmayın. Eğer önceki yazıyı okumadıysanız buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

 

1.Yazı tura oynayarak hayatına yön veremezsin. Oku, öğren, tartış ve mücadele et!

2. “Kazandım” diye, “başardım” diye, “yaptım oldu” diye kendini rehavete kaptırma. Aynı azimle daha iyisi için çalışmaya devam et. Unutma! Bugün kazandıklarını yarın kaybedebilirsin. 

sinyorsercan 1346189362153 - Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #2

3. Koşulları nedeniyle ulaşamadığın hayallerin varsa vazgeçmeden önce koşulları düzeltmeyi dene! Hayallerine ulaşabilmek için mücadele etmekten sakın geri durma!

4. Sorsan herkes zamanı geri almak ister. Ama zamanı geri almaya çalışanlar değil, bulundukları zamanı değerlendirip ileride bugün için pişman olmak istemeyenler kazanır. An’ı değerlendir! 

tumblr oh3fl50Dkl1tu5z7vo1 1280 - Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #2

5. Dar kalıplara geniş fikirler sığdıramazsın. Önce kalıbı genişlet sonra fikri anlat!

6. Hayatın bütün zorlukları karşısında seni ayakta tutacak yegâne güçtür sabır. Farkına var! 

sabretmek 770x430 - Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #2

7. Hayallerin kırıldıkça yeni hayaller kurmayı öğreneceksin. Sonra yeni kurduğun hayaller de yıkılacak ve yenilerini kuracaksın. Böylece gerçeğe daha çok yaklaşacaksın ve günün birinde kurduğun hayallerle yaşadığın gerçekler aynı olacak. İnan buna! 

8. Beklemek yorucu ve sıkıcı bir eylemdir. Ve beklediğinin gerçekleşmesi her zaman mümkün olmayabilir. O zaman “boşuna beklemişim” dememek için, boş şeyleri bekleme! Beklediğin gerçekleşmese bile, “beklediğime değdi” diyebilmelisin.

start - Başarıya Giden Yolda Kulağa Küpe 10 Kural #2

9. En asil varlık insandır ve en aşağılık varlık yine insandır. Bu düzlemde nerede duracağın, senin yaptıkların ve yapacakların ile doğru orantılıdır. İnsanlığına yakışanı yap!

10. Yaşamımızı ve yaşadıklarımızı yeniden başlatamıyorsak bunu kabullenip yaşayacaklarımıza yeni başlangıçlar yapmanız lazım. Geçmişe 100 yıl da hayıflansanız, geçmiş ddeğişmeyecek.

Serinin 3. yazısına gitmek için buraya tıklayın.

Yazan: Mehmet Ali Yücel

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir