Ariana Grande

Ariana Grande Butera, 26 Haziran 1993 yılında doğmuştur. ABD’li oyuncu ve şarkıcıdır. Profesyonel oyunculuğa, 15 yaşında Broadway’de sahne alarak başlamıştır. Nickelodeon’un sitcom dizisi Victorious’ta canlandırdığı Cat Valentine karakteriyle ve yaptığı şarkılarla tanınmaktadır. 2001 yılında, bir spor müsabakası arasında Amerika’nın bağımsızlık marşını söyledi. Bunun üzerine olumlu tepki gördü. Oyunculuğa 9 yaşındayken, tiyatro oyunlarında sahne alarak başladı. Daha sonra müzik kariyeri için 13 yaşında okuldan ayrılan Ariana Grande 2010 yılının Ağustos ayında ‘’Victorious’’ dizisinin birinci sezonunun ardından çıkış albümünün hazırlıklarına başlamıştır. Bu aşamada dünyaca ünlü pop şarkıcısı Katy Perry’den yardım almıştır. Bu arada oynadığı dizi Victorious için müzikal anlamda önemli katkıları olmuştur. Ariana Grande’nin çıkardığı ilk teklisi “Put Your Hearts Up” ismini taşır. Ariana Grande çıkış albümünü ise 3 Eylül 2013 tarihinde çıkarmıştır. Toplamda 13 parçadan oluşan albüm 50 dakika uzunluğundadır.

0x0 ariana grande kimdir 1495531218590 300x188 - Ariana Grande

Ariana Grande’nin ikinci albümünün ismi ‘’My Everything’’ şeklindedir. 22 Ağustos 2014 yılında çıkardığı 12 parçadan oluşan bu albümün uzunluğu ise 40 dakikadır. Daha sonra 2015 yılında Noel albümü olan Christmas & Chill’i piyasaya sürmüştür. Kasımda yayınlanan yeni dizisi Scream Queens, Glee ve American Horror Story’nin yapımcıları tarafından hazırlanan bir korku dizisinde yer almıştır. 20 Mayıs 2016’da üçüncü albümü olan Dangerous Woman albümü piyasaya sürüldü. Albümün çıkış şarkısı ‘’Focus’’ 30 Ekim 2015 yılında yayımlanmıştır. Toplamda iki Grammy adaylığı, üç Amerikan Müzik ödülü, iki MTV Avrupa Müzik ödülü ve bir MTV Video Müzik ödülü kazandı. Başarılarının yanında, iyimser kalbiyle de herkesi etkilemeyi başarmıştır. Konserinde yaşanan saldırıdan dolayı hayatını kaybedenler ve mağdurlar için konserler düzenleyerek 10 milyon TL’ye yakın para yardımı toplamıştır.

Nerede olduğunla ilgili değil, nereden baktığınla ilgilidir hayatı muhteşem bir şekilde yaşamak. Pes etmek, kendini yarı yolda bırakmaktır. Böyle bir kötülüğü insan kendine nasıl yapabilir ki? Hayatı bir yıkım gibi görmeden ve asla başınızı öne eğmeden yola devam etmelisiniz. Hatalarınız, yanlışlarınız ve zorlandığınız anlar olacak! Yaşadıklarımızın bir kısmından ders çıkartmalıyız, anlamalıyız! Bahane üretimi en basit, kaçış yoludur! Hatalarınızdan veya hata olarak gördüğünüz her şeyden bahaneler üretebilirsiniz. Bahane üretmeyi bilinçaltınıza yerleştirirseniz, zamanla bahaneleriniz, tembellik olarak size geri dönecektir!

black and white pictures of ariana grande black and white pictures of ariana grande best of ariana grande black and white ac29dc2a4 4k hd desktop wallpaper for 4k 300x169 - Ariana Grande

Ariana Grande, başarılarının yanı sıra, bakış açısını ve zamanını doğru kullanmakla alakalı kendisini geliştirmiş kişidir. Yaptığınız her işin ve her adımın iyi olduğuna inanıyorsanız, hiçbir yol kat edemediğinizi bilmeniz gerekir. Yaptıklarınızın eleştiriye açık olmasına özen gösterin ve en çok yaptıklarınızı siz kendiniz eleştirin. Gelişmek ve başarı için bunlar önemli hususlardır. Yerinde saymaktan ve olduğunuz yerin daha da altına düşmekten kaçının. Bizler genelde sözde olarak, ‘’gelişime açık ve öğrenmeye aç’’ kişileriz diyerek karşı tarafa artı yönler yükleriz. İşin detayına inildiği zaman, kapıların ardına kadar kapalı olduğunu gören karşı tarafla, bağlar koptuğu zaman kendimizi haklı çıkartırız. Bu tür yanlışlardan vazgeçerek ve sözde olan hiçbir şeyi dile getirmeden, icraat kısmına geçmek en doğru hareket olacaktır. Tıpkı, Ariana Grande gibi… Bu tür başarı hikayelerini sizlerle paylaşma konusu, başarıya yükselişin detaylarını göstermek içindir. Bir nevi ödüllerinizin size çok yakın olduğunu hissettirmektir. Gittiğiniz yoldan ve kendinize olan inancınızdan asla vazgeçmeyin. Sizi diliyle çürütmeye çalışanlara, yaptıklarınızla cevap verenlerden olun. Siz olduğunuz ve geleceğiniz yerleri, yapacağınız yardımları, güleceğiniz yüzleri ve birçok parlak fikirlerle aydınlatacağınız o insanları düşünün. Sırf bu düşüncelerden dolayı, pes etme fikrini en dipsiz kuyulara atarak yolunuza devam edin. Bir gün senin de başarı hikayenin yazılacağı o zamanı hayal et! Çünkü hayalini kurabildiğin kadar yakınında o gün…

Sizler için seçtiğimiz 3 yazı için tıklayın. #1 #2 #3

Yazan: Tolga Akman

KategoriEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir