Ali Koç ile YGA

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Ali Koç, yakın zamanda YGA Zirvesi’ne katılmıştı. Etkinlikte yaptığı konuşmada ülkemizdeki bazı kritik sorunlara değindi. Sosyal medya gündeminde çok konuşulan bu konuşma, Türkiye’nin güncel durumu ve gençlerin iş hayatında nasıl başarılı olabileceklerine kadar geniş konuları kapsıyor.

Ali Koç, “Ülkemde hiç bu kadar ayrışmayı görmedim. Ülke karpuz gibi ortadan ikiye bölünmüş durumda” diyor. Ali Koç’un bu konuşmada söylediği sözlerin büyük çoğunluğu, girişimci olmak isteyenlerin veya girişimcilerin kulağına küpe olabilecek derecede değerli.

“Sizin içinizde o kadar değişik tarzdan, eğitimden, disiplinden gelen insan var. Tek vücut olarak da aynı kültür, aynı değerler ve aynı hedefler üzerinde birleşmişsiniz. Atatürk ne diyor? ‘‘Bütün ümidim gençliktedir’’ diyor. Bu da doğru! Bugün de öyle olacak, yüzyıllar sonra da öyle olacak. Bir kurumu, bir partiyi, bir futbol takımını, bir aileyi farklılaştıran içindeki insan sermayesi, kalitesi ve yapısıdır! Dolayısıyla bizim insan kalitemiz, sermayemiz ne kadar iyi olursa ülkemiz de o kadar ileri gidecek.”

Yönetici Nasıl Olmalı?

maxresdefault 3 300x169 - Ali Koç ile YGA

Ali Koç, konuşmasında benimsediği yönetici tarzını da anlattı. Koç, kendi doğruları çerçevesinde kurumuna sonuna kadar sadık ve işini severek yapan yöneticileri sevdiğini söylüyor. Bu yöneticilerin koltuklarını korumak adına kendi ilkelerinden vazgeçmemeleri gerektiğinin de altını çizerek dipnot düşüyor.

Ali Koç, konuşmasını Rahmi Koç’un şu ünlü cümlesiyle sonlandırdı: “Unutmayın ki yaydan çıkan ok, ağızdan çıkan söz, kaçırılmış bir fırsat ve geçirilen zaman asla geri gelmez.”

Ali Koç’un, YGA zirvesindeki konuşmasının içerisinden derleyip topladığımız kulağa küpe niteliğindeki sözleri sizlerle paylaşıyoruz.

İşte Ali Koç’tan Kulağa Küpe 10 Söz!

ali koç 670 300x166 - Ali Koç ile YGA

‘’En önemli sermaye insan sermayesidir. Kendinize yatırım yapın.’’

‘’Dünyanın artık yeni tarzda liderlere ihtiyacı var.’’

‘’Sadece yetenek değil, karakteristik özellikler de önemli.’’

‘’Hedeflerimiz küçük olursa, ayrıştırılmamız da kolay olur.’’

‘’Akıntıya kapılıp sürü mantalitesi ile düşünmek yerine kendi başarınızın tanımını yapın.’’

 fenerbahce baskan adayi ali koc calismalara hiz 10301432 3035 amp 300x159 - Ali Koç ile YGA

‘’Davranış, yaptığınız işten önce gelir.’’

‘’Kendinize yapılmasını istemediklerinizi başkasına yapmayın.’’

‘’Kendinizden daha yetenekli insanlarla çalışın.’’

‘’Hayatınızda ne kadar başarılı olursanız olun, mutlu değilseniz başarısızsınızdır.’’

‘’İyi bir insan olun. Utanmayı, mahcup olmayı unutmayın.’’

KategoriEtiketler

Bu yazı için bir yorum var;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir