2018’de Neden Senden Daha İyi Olacağım?

Bu başarı koşuşturmasında, dünyanın başka hiçbir konusunda göremeyeceğiniz inanılmaz bir çelişki var.

Doğada, insanoğlundan başka hiçbir canlıda göremeyeceğiniz bir çelişki.

HAK ETTİĞİNDEN DAHA FAZLASINI İSTEMEK.

2017 bitmek üzere ve muhtemelen birçok insan bu yıla özel bir hedef veya plan ile girmemiştir bile. Aynı kişiler şaşırmayacağımız gibi 2018 için de bir plan yapmamıştır, ve yapmayı da düşünmüyordur. Ve aynı kişiler bu yıl neden bu kadar kötü geçti diye yakınacaklardır da. Bu yazım onlara.

Ölümcül bir hastalıktır bu hak ettiğinden fazlasını istemek olayı. Bir yerlere gelme peşinde olan insanların çoğunda var.

Ve muhtemelen sen bu çoğu insandan birisin.

Ve ben, 2018’de senden daha fazla gelişim göstereceğim. Neden biliyor musun?

3 maddede açıklayayım.

1- Alışkanlıklarım Daha İyi

how form stick good habits - 2018'de Neden Senden Daha İyi Olacağım?

66 günlük döngülerle kendime çok güzel alışkanlıklar edindim ve artık bir zamanlar yapmak için zahmet duyduğum işler bana hiç de enerji tüketen cinsten gelmiyor. Neden? Çünkü artık onlar beynimde birer alışkanlık olarak kaydedildi. Artık önüme gelen işi yapıyorum. Ertelemiyorum. Çünkü zamanında, ertelememe alışkanlığını edinmek için 66 gün boyunca sıkı bir disiplin içine girdim. Şimdi meyvelerini topluyorum. Her gün spor yapıyorum. Bunda 5 yıl önce eziyet gibi gelirdi. Ama artık bana işten bile gelmiyor. Her gün yapmazsam rahatsızlık duyuyorum. Dopamin sistemimi mahveden sigara, alkol, televizyon ya da bilgisayar oyunları gibi zaman kaybı şeyler beni ilgilendirmiyor bile. Bunun yerine sıkı çalışmak, iyi beslenmek, spor yapmak ve kitap okumak gibi alışkanlıklarım var. 2018’de bunlar bana büyük artılar getirecek.

2- Disiplin Sahibiyim

Discipline Is Superior To Motivation - 2018'de Neden Senden Daha İyi Olacağım?

Bir şeyi yapmam gerekiyorsa yapıyorum. Mızmızlanmıyorum. Sadece yapıyorum. Hayat 4 mevsimdir ve biz günlük işlerimizi yaparken her zaman hava güneşli olmayacak. Birçok insan bu yüzden tökezliyor. Modları yüksek iken çalışıp, en ufak bir negatif enerjide çalışmayı bırakıyorlar. Tembelliğin ilk aşamasıdır bu. Canınız sıkkın olsa da, üzgün olsanız da, depresyonun eşiğinde bile olsanız, çalışmalısınız. Eğer sadece iyi hissettiğiniz anlarda çalışırsanız, standart insanların ulaşabildiği başarı seviyesinin belki bir tık daha üzerine ulaşırsınız. Ancak efsane olamazsınız. 2018’de bu çıtkırıldım arkadaşlardan çok daha iyi olacağım; çünkü yer, zaman, duygu durumu yahut sağlık durumu gözetmeksizin hayallerim için her zaman savaşacağım.

3- Asla Vazgeçmeyeceğim

Personal Leadership - 2018'de Neden Senden Daha İyi Olacağım?

Başaramayan insanların birçoğu ‘yere düşmek’ konusunu anlamıyor. İlk yenilgiden sonra vazgeçen milyonlarca insan var. Bu olayı şöyle özetlemem gerekiyor; daha önceki makalelerimde de defalarca yazdığım gibi YENİLMEK asla kelimenin tam anlamıyla YENİLMEK değildir. Eğer yere düşmüyorsanız zaten bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz. Eğer bir şeyleri kırıp dökmüyorsanız zaten yeterince hızlı hareket etmiyorsunuz demektir. Düşeceksiniz ve kaybedeceksiniz. Hem de defalarca. Çünkü yeni şeyler deniyorsunuz, çizginin dışına çıkıyorsunuz, konfor bölgenizde yaşamıyorsunuz. Gündelik hayatınıza yabancı birçok şey yapacaksınız. Yeni tecrübeler edineceksiniz. Şimdiki hayatınızdan daha farklı bir hayata sahip olmak istiyorsanız bu tür farklı şeyler yapmak ZORUNDASINIZ. Hep aynı yollardan giderseniz, hep aynı kapılara varırsınız. Hatalar denediğinizin göstergesidir. Tek bir yenilgide korkup da ininize çekilmeyin. Bu tür yenilgiler kaçılması gerekenler değil, bilakis kovalanması ve yakalanması gereken yenilgilerdir. Bu tür yenilgiler sayesinde büyür insan. 2018’de bu tür insanlardan çok daha önde olacağım. Çünkü ben yenilginin gerçek anlamını biliyorum ve defalarca yere düşsem bile kaybetmeyi kabul etmeyeceğim, daha güçlü yerden kalkacağım.

2017 eğer bomboş bir yıl olarak geçtiyse, size bir iyi bir de kötü haberim var.

İyi haber, önünüzde kocaman bir yıl, hatta ondan sonra da kocaman yıllar var. Şansınızı kaçırmış olabilirsiniz, ancak yeniden deneme hakkınız var.

Kötü haber, yıllar birer birer gidiyor ve bu sene yaptığınız ihmalkarlık ve sorumsuzlukları yeniden yaparsanız hayallerinize ulaşma ihtimalinizi bir dirhem daha azaltmış olacaksınız. Vakit denen şeyin ciddiyetine varmalısınız.

Zamanınızı harcarsanız, zaman da sizi harcar.

Onu akıllı kullanın.

2018’de, gerçek kişiliğinizi bulmanız dileğiyle.

KategoriEtiketler

Bu yazı için 3 yorum var;

  1. Sitenizi hergün takip ediyorum bana ilham veriyor. Ve size minettarım gercekten okumuş olduğum en motive edici yazı buydu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir